Alkoholiu piktnaudžiauja 9 tipų žmonės

Alkoholiu piktnaudžiauja 9 tipų žmonės

Anot britų sveikatos apsaugos ministerijos, egzistuoja devyni žmonių tipai, kurie piktnaudžiauja alkoholiu. Tai daroma ne šiais sau – Didžiosios Britanijos valdžia specialių kampanijų metu bandys šiuos žmones informuoti apie žalingą alkoholio poveikį.

Atlikus keletą nuodugnių tyrimų paaiškėjo, jog žmonės, kurie dažnai geria daro tai dėl pasikartojančių priežasčių. Nustatyta ir riba, skirianti žmones, kurie geria per daug. Savaitei toks alkoholio kiekis moterims sudarytų 35 vienetų arba 280 g švaraus alkoholio, t.y. pavyzdžiui 4,375 litro vyno, o vyrams – 50 vienetų, t.y. 400 gramų švaraus alkoholio arba apie 1,250 litro degtinės. Ekspertų teigimu šie kiekiai yra tikrai per dideli ir žalingi sveikatai. Dėl šios priežasties britų valdžia nori taisyti padėti, bet pirmiausia patys žmonės turi suprasti, jog jie turi problemą. Tai padaryti padės sudarytas sąrašas. Šio reiškinio priežastis:

1. Depresija – žmogus išgyvena gyvenimo krizę: išsiskyrimą su mylimu, finansinius sunkumus. Alkoholis – paguodos šaltinis.

2. Pastovi įtampa – žmogus gyvena strese, susiduria su nemalonumais darbe bei namie – jis jaučiasi užspaustas į kampą. Alkoholis padeda atsipalaiduoti, atskirti darbą bei namus (dažnai bendradarbiai dar ir pasiūlo gėrimo).

3. Ryšių palaikymui – individas turi platų draugų būrį. Alkoholis padeda palaikyti ryšį, apjungia bendram reikalui – visi tampa lygūs, todėl gėrimų skaičius dažnai pametamas.

4. Iš įpročio – žmogus mano, kad gerti alkoholį kiekvieną dieną yra normalu. Alkoholio gėrimas – tai tradicija, kurios turi laikytis kiekvienas vyras.

5. Už kompaniją – geria visas pažįstamų būrys. Bendras užsiėmimas, alkoholio gėrimas, suteikia priklausymo grupei bei saugumo jausmo, suteikia gyvenimui prasmės.

6. Iš nuobodulio – dėl šios priežasties dažniausiai geria vienišos motinos arba išsiskyrę žmonės. Alkoholis tampa draugu – atstoja artimus žmones, tampa malonumu dienos pabaigoje po pareigų įvykdymo.

7. Macho, kuris nusivylęs, beviltiškas ir neįvertinatas svarbiose gyvenimo srityse. Vyriškumas išreiškiamas alkoholio gėrimu.

8. Iš hedonizmo – vienišiai, kurie išsiskyrė arba turi suaugusių vaikų. Jie geria norėdami pademonstruoti savo laisvę bei savarankiškumą, jaunatviškumą, siekdami atsikratyti kompleksų.

9. Žmogus ties priklausomybės riba – vyrai, kurie beveik gyvena aludėse, geria dėl įvairių priežasčių: nuobodulio, noras būti tarp žmonių bei gyvenimo prasmės stygius.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotraukos: http://www.about-alcohol-information.com; http://www.alcoholandalcoholism.com
Meniu.lt informacija

 


 

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną