Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Alkoholis skatina agresyvų elgesį (įdomu)

2010-07-04
Paskelbk savo straipsnį

Išgėrę alkoholio elgiamės skirtingai. Vieni tampa ramūs, lyg avinėliai ir eina miegoti, kituose jis pažadina humoro jausmą ar agresiją. Mokslininkai teigia, kad tam yra paaiškinimas...

Turbūt ne vienam teko girdėti, kad išgėręs alkoholio žmogus parodo savo tikrąjį veidą. Norvegų mokslininkės, Thora Norstrom ir Hilde Pape atliko tyrimą, kuriame dalyvavo norvegų jaunimas. Paaiškėjo, kad kartu su alkoholio vartojimo kiekio didėjimu, didėja agresyvaus elgesio rizika, ypač asmenims, kurie būdami blaivūs šiuos jausmus linkę užgniaužti savyje.

Tyrimas, kuriame dalyvavo 3000 žmonių vyko dveis etapais. Pirmą kartą jaunuoliai stebėti 16-17 metų amžiaus, kitą kartą kai jiems sukako 21-22 metai. Tyrimo dalyviai suskirstyti į tris grupes, priklausomai nuo pyksčio užgniaužimo laipsnio. Pasirodė, kad žmonės, kurie stipriai gniauždavo pyktį kasdien, 10 procentų alkoholio vartojimo augimas sukeldavo agresyvaus elgesio rizikos didėjimą 5 procentais. Tokio ryšio nespatebėta asmenų tarpe, kurie nekaupdavo neigiamų emocijų.

Mokslininkai teigia, kad ne visi vakarėliai, kuriuose vartojamas alkoholis lemia agresyvų elgesį. Pastarasis daugiau priklauso nuo žmogaus asmeninių savybių.

Kaip išvengti pagirių?>>

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotrauka: inmagine.com
MENIU.LT informacija

2010 07 04