Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Alkoholio vartojimas didina arterinės hipertenzijos riziką

2011-05-12
Paskelbk savo straipsnį

Lenkų mokslininkai griauna mitus, susijusius su alkoholio vartojimu. Anot jų vartojant net nedidelius svaigalų kiekius padidėja arterinės hipertenzijos rizika.

Epidemiologai iš Jagelonų universiteto Krokuvoje nusprendė išsiaiškinti, kiek yra tiesos populiariuose teiginiuose, kad taurė vyno apsaugo nuo širdies smūgio, alus valo inkstus, o stikliukas koniako – ilgaamžiškumo receptas.

Mokslininkai jau 10 metų projekto rėmuose stebi 10 tūkstančių Krokuvos gyventojų sveikatą. Projekto tikslas – įvertinti pshichosocialinius ir mitybos veiksnius, turinčius įtakos širdies ir kraujagyslių ligų paplitimui Rytų Europoje. Tyrimo grupę sudaro moterys ir vyrai nuo 45 iki 69 metų.

Išanalizavę anketų duomenis ir tiriamųjų sveikatos būklę, mokslininkai pastebėjo, kad net ir nedidelio alkoholio kiekio vartojimas lemia padidėjusią arterinės hipertenzijos riziką. Pastaroji rizika nepriklauso nuo gėrimo būdo ir išlieka nepakitusi tiek karts nuo karto išgeriantiems didesnius kiekius svaigalų, tiek tiems, kurie vartoja alkoholį pastoviai, tačiau nedideliais kiekiais. Mokslininkams taip pat nepavyko nustatyti teigiamo vyno vartojimo poveikio palyginus su kitais alkoholiniais gėrimais.

Elena Germanovič
Šaltinis: tvp.pl
Nuotraukos: inmagine.com

2011 05 12