Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Afrikos muzika su prancūziško vokalo prieskoniu

2013-05-07
Paskelbk savo straipsnį

Debademba pagrindą sudaro du žavūs ir energingi gimtosios Vakarų Afrikos kultūrą puoselėjantys vyrukai, kurie vadovaudamiesi savo grupės pavadinime užšifruota reikšme (Debademba bambara kalba reiškia „didelę šeimą“ ), koncertų Lietuvoje metu bandys suburti didelę šeimą – norinčią džiaugtis muzika, švęsti ir būti kartu.

Debademba kūryboje yra stulbinančiais būdais maišomi įvairūs su Vakarų Afrikos mandingų kultūra susiję muzikos stiliai. Debademba kūryba – tai šiuolaikinė Afrikos muzika, kurioje susipina Malio Wassoulou regiono ritmai ir harmonija, etninės grupės fula muzikos tradicijos, girdima arabų – Andalūzijos įtaka, Etiopijai būdingi sąskambiai, afro-funk, salsos, folk, fusion, jazz stilių muzika ir rokeriškas bliuzas. Grupei visiškai šviežią skambesį suteikia ir tai, kad Šiaurės Afrikos instrumentas mandola originaliai panaudojamas Vakarų Afrikos kontekste.

2009 m. susibūrusi Debademba – tai dainininkas iš Malio Mohamed Diaby ir iš Burkina Faso kilęs kompozitorius Abdoulaye Traore, grupėje dažniausiai grojantis gitara. Abdoulaye Vakarų Afrikos muzikos scenoje yra žinomas nuo 1990 m. Jis svarbios muzikinės patirties įgijo bendradarbiaudamas su dainininku Sieka Barou, perkusininku Victor Deme, Adama Drame, grupe Les Go De Koteba ir kt. Afrikos artistais. Atvykęs į Europą Abdoulaye netrukus buvo pripažintas už savo subtilų ir jautrų muzikinį skonį bei sumanius kompozicinius sprendimus. Antrasis grupės narys Mohamed yra žymios Dramblio Kaulo Kranto dainininkės Coumba Kouyate sūnus, apdovanotas galingu balsu ir išskirtiniu jo tonu. Abdoulaye apsiginklavęs gitara, o Mohamed – tušinuku lengvai sukūrė savo pirmąjį albumą, kuriame atsispindi šio dueto universalios Afrikos muzikos vizija.

Iki savo debiutinio albumo pasirodymo 2011 m. balandžio mėn. Debademba buvo žinomi tik Paryžiaus darbininkų klasės rajonų gyventojams, tačiau savo įrašais atkreipė daugybės klausytojų dėmesį, tapo vertinami gerai muzikos scenoje žinomų asmenų. Žymi dainininkė Hindi Zhara viešai gyrė kompozitoriaus Abdoulaye kūrinius, pramindama jį ateities vizionieriumi ir teigė, kad Debademba dainos nuostabiai atspindi Afrikos muzikos universalumą. Įrašant debiutinį albumą prie grupės prisijungė visas tuzinas muzikantų ir populiarių Afrikos vokalistų tokių kaip Awa ir Fatoumata Diawara. Dabar Debademba nariai reguliariai pasirodo kartu ir su kitais muzikiniais projektais. Be to, aksominio balso savininkas Mohamed, būdamas neabejingas Michael Jackson kūrybai, savo muzikiniame kelyje netgi kūrė šio bei kitų žinomų Vakarų šalių atlikėjų hitų versijas bambara kalba.  

Debademba
– tai turtinga instrumentinė Vakarų Afrikos muzika su stipraus prancūziško vokalo prieskoniu. Grupė palieka puikaus skambesio, geros nuotaikos įspūdį, o pasirodymai visuomet yra uždegantys, kūrybingi, be galo ritmiški ir hipnotizuojantys, todėl būtina vasarą pasitikti ritmingai judant kartu su bekylančiomis žvaigždėmis Debademba!

gegužės 14d.  19val.  Žalgirio arenos amfiteatras, Kaunas

gegužės 15d. 19val.  Rusų dramos teatras, Vilnius