Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

8 filmai, kuriuos turi pamatyti maisto gurmanai

2018-05-01
Paskelbk savo straipsnį

Įvairūs filmai mums sukelia skirtingus jausmus ir emocijas: vieni nudžiugina ir pakelia nuotaiką, kiti priverčia apie kažką rimto susimąstyti. Yra ir tokių juostų, kurias pažiūrėjus tįsta seilė, norisi keliauti į įvairiausius pasaulio kraštus ir išragauti visus gardžiausius patiekalus. Tai filmai, kurie pasakoja apie maisto gaminimą, pasaulio virtuves ir įvairias kulinarines tradicijas. Jeigu ir jūs esate gero maisto mėgėjas, štai keletas skanių filmų, kuriuos vertėtų pažiūrėti.

„Džiulė ir Džiulija” / Julie and Julia (2009)

Vienas žymiausių filmų apie maisto gaminimą – „Džiulė ir Džiulija“ – pasakoja dvi paraleles istorijas. Pusė filmo seka žymios kulinarės ir knygų apie maistą autorės Julios Child (kurią vaidina Meryl Streep) gyvenimą. Kita pusė pasakoja šiuolaikinės maisto tinklaraštininkės Džiulijos (akt. Amy Adams) istoriją: ji nusprendžia pagaminti visus receptus iš Julios Child knygos Mastering the Art of French Cooking (liet. „Įvaldant prancūziškos virtuvės meną“). Šis filmas – tai pasakojimas ne tik apie prancūzų virtuvės paslaptis, bet ir sėkmes bei nesėkmes, kurios lydi kiekvieną, gaminantį maistą.

Kaip vanduo šokoladui” / Como agua para chocolate (1993)

Pagal to paties pavadinimo knygą sukurtas filmas – tai romantinė drama apie uždraustą meilę, maisto ritualus ir meksikietiškus receptus. Pagrindinei filmo herojei Titai neleidžiama ištekėti už jos mylimojo Pedro, tad maisto gaminimas jai yra vienintelis būdas išreikšti savo jausmus. Gamindama tradicinius meksikietiškus, iš kartos į kartą perduodamus patiekalus, Tita sudeda į juos visą savo meilę, pyktį ir ilgesį.

„Šimto žingsnių kelionė“ / The hundred-foot journey (2014)

Indų šeima įsikuria mažame Prancūzijos kaimelyje ir atidaro indiško maisto kavinę. Tuo tarpu kitoje gatvės pusėje jau veikia Michelin žvaigždutėmis apdovanotas restoranas, kurio konservatyvi savininkė (akt. Helen Mirren) nelabai patenkinta naujaisiais atvykėliais. „Šimto žingsnių kelionė“ supažindina žiūrovus su dviem labai skirtingomis, bet savaip įdomiomis prancūzų ir indų virtuvėmis, ir parodo, jog susidūrus dviem kulinarinėms tradicijoms gali gimti kažkas labai savito ir skanaus!

„Valgykit, gerkit, vyrai, moterys“ / Eat Drink Man Woman (1994)

„Valgykit, gerkit, vyrai, moterys” pasakoja taivaniečių šeimos istoriją. Tradicines vertybes atstovaujantis virtuvės šefas augina tris nepriklausomas, šiuolaikiškas dukteris. Bendrą kalbą su jomis tėvas bando rasti per maistą: kiekvieną sekmadienį šeima susirenka pietų, per kuriuos kalba apie savo gyvenimą, problemas ir lūkesčius. Tai filmas apie šeimos santykius, apipintas gardžių kinų virtuvės patiekalų.

„La troškinys“ / Ratatouille (2007)

Ne visi filmai apie maistą skirti vien tik suaugusiems: tiek vaikai, tiek jų tėvai su malonumu gali žiūrėti animacinę odę prancūziškai virtuvei „La Troškinys“. Filmas pasakoja atkaklaus peliuko Remio, siekiančio tapti virtuvės šefu, istoriją. Norėdamas padaryti gerą įspūdį restoranų kritikui, Remis kartu su savo draugais bando pagaminti tobulą prancūzišką daržovių troškinį, vadinama Ratatouille. Kaip jiems sekasi – žiūrėkite šiame komiškame, smagiame ir išradingame animaciniame filme.

 „Kelionė“ / The Trip (2010)

Dar vienas dokumentinis filmas apie gal kiek neįprastą kulinarinę kryptį – Angliją. „Kelionė“ seka dviejų vienas kitą nuolat pašiepiančių komikų nuotykius Šiaurės Anglijoje, kur jie lanko ir vertina skirtingus restoranus. Šiame filme ne tik geriau susipažinsite su britiška virtuve, bet ir smagiai prisijuoksite. O jeigu filmas patiko, galite pažiūrėti ir tęsinį – „Atostogos Italijoje“, kur tie patys komikai keliauja ir atranda Italijos virtuvę.

 „Svarbiausias vakaras“ / Big night (1996)

Tiek kino kritikai, tiek žiūrovai puikiai įvertino šį klasika tapusį filmą, kuris yra tarsi meilės laiškas itališkai virtuvei. Filmo siužetas seka dviejų iš Italijos į New Yorką atvykusių ir čia restoraną nusprendusių atidaryti brolių istoriją. Kai jie išgirsta apie galimą žymaus dainininko apsilankymą jų restorane, pradeda intensyviai ruoštis svarbiausiam vakarui. Kulinarinės tobulybės siekiantys broliai sukuria fantastiškai atrodančius patiekalus – nenustebkite, jei pažiūrėję šį filmą užsinorėsite itališko maisto.

„Dėžutė pietums“ / The Lunchbox (2013)

„Dėžutė pietums“ – indiškas filmas, pasakojantis dviejų savaip vienišų žmonių istoriją, kuriuos sujungia maistas. Jauna namų šeimininkė nusprendžia per kurjerį nusiųsti pietus savo vyrui – galbūt skanus jos gamintas maistas padės atgaivinti santykius šeimoje. Tačiau dėžutė su maistu per klaidą patenka kitam žmogui, o tarp dviejų nepažįstamųjų užsimezga draugystė. Šis filmas yra gražus pasakojimas apie žmonių santykius, o juos paaštrina puikūs ir kvapnūs indiški valgiai.

***

Maistas yra neatsiejama kiekvieno iš mūsų gyvenimo ir kultūros dalis. Todėl filmai apie maistą yra tokie užburiantys – jie parodo ne tik patį maisto gaminimo procesą, bet ir tai, kas sukasi aplinkui: žmonių gyvenimus, santykius ir šalies tradicijas. Žiūrėdami kulinarinius filmus ne tik įgausite įkvėpimo gaminti gardžiausius patiekalus, galbūt išmoksite vieną kitą receptą, bet ir geriau pažinsite skirtingas kultūras.

Akvile Ben Haim @Meniu.lt