Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

7 Netikėti ryžių panaudojimo būdai

2019-04-04
Paskelbk savo straipsnį

Ryžiai yra viena populiariausių grūdinių kultūrų pasaulyje – nuo Azijos iki Europos, juos galima rasti beveik kiekvieno iš mūsų namuose. Jeigu norisi greitų pietų ar vakarienės, o šaldytuvas tuštutėlis – kepti ryžiai su trupučiu prieskonių gali būti tas patiekalas, kuris išgelbės nuo alkio.
Be to, kad ryžius paprasta ir greita pasigaminti, jie gali praversti ir buityje. Štai 7 netikėti, bet labai naudingi ryžių panaudojimo būdai.

  1. Greičiau nokinkite vaisius.

Turbūt ne vienam iš mūsų pažįstama nemaloni situacija, kuomet parduotuvėje ar turguje nusipirkus šviežių vaisių, parsinešus namo pastebime, kad jie ne tokie prinokę kaip norėtųsi. Jeigu norite paskatinti nokimo procesą, tereikia vaisius sudėti ir kuriam laikui palikti plastikinėje dėžutėje kartu su sausais ryžiais, keletą kartų per dieną patikrinant, kad jie nepernoktų. Geriausia šio triuko dalis ta, kad vaisių nokinimui naudotiems ryžiams nieko neatsitiks – juos ir po to galėsite sunaudoti maistui.

  1. Išlaikykite druską birią.

Druska, susidūrusi net ir su nedideliu kiekiu drėgmės, turi nelemtą savybę sulipti į gabalus. Norint to išvengti, ir vėl į pagalbą galima pasitelkti ryžius: ši grūdinė kultūra pasižymi tuo, kad puikiai sugeria drėgmę. Į druskinę sumetę nedidelę saujelę ryžių, išlaikysite druską birią. Šį metodą galima naudoti ir su kitais prieskoniais, jeigu bijote, kad juos gali paveikti drėgmė.

  1. Išgelbėkite sušlapusią elektroniką.

Dėl drėgmės sugeriamųjų savybių, ryžiai gali išgelbėti net ir sušlapusią ar sudrėkusią elektroniką. Jeigu netyčia įmetėt telefoną į vandenį, nedelsiant išimkite bateriją ir įdėkite prietaisą į indą sausų ryžių. Taip jį palaikyti reikėtų bent parą laiko – nors ryžiai stebuklų nedaro, daugelis sako, kad šis metodas tikrai dažnai suveikia.

  1. Valykite butelius ar vazas.

Kartais tikru galvos skausmu buityje tampa butelių, vazų ar kitų keistos formos indų valymas, ypač jei jie turi ploną kaklelį. Čia ir vėl pagalbės ryžiai: jų keletą saujų įmeskite į norimą išvalyti tarą, užpilkite šiltu vandeniu ir palikite stovėti. Po maždaug dešimties minučių visą turinį gerai pakratykite ir išpilkite – butelis ar vaza bus švarutėlė!

  1. Pasidarykite šildytuvą.

Dar vienas netikėtas ryžių panaudojimo būdas – iš jų galima pasigaminti neblogą šildytuvą. Jei kamuoja skaudantys raumenys ar tiesiog šalta, susiraskite kojinę, pripildykite ją sausų ryžių, galą užriškite ir keletui minučių pakaitinkite mikrobangų krosnelėje. Įkaitintą kojinę galite dėti prie skaudamos vietos ar tiesiog pasikišti po antklode!

  1. Laikykite peilius ir kitus įrankius.

Jeigu ieškote, kaip įdomiai bei saugiai laikyti peilius, vėlgi galite panaudoti ryžius. Permatomą (geriausia stiklinį) indą pripildykite ryžių, o peilius tiesiog susmeikite į vidų. Indas turi būti pakankamai didelis, kad peiliai stabiliai laikytųsi. Tarp ryžių galite laikyti ir kitus virtuvės įrankius – šis būdas puikus dar ir tuo, kad apsaugos nuo drėgmės ir kartu rūdžių.

  1. Gelbėkitės nuo apsinuodijimo.

Be visų įdomių ryžių panaudojimo būdo, jie yra dar ir labai maistingas bei naudingas maisto produktas. Jei apsinuodijote ar kamuoja kokios kitos virškinimo problemos – nedidelis indelis virtų ryžių padės pasveikinti ir suteiks jėgų. Ryžiai padeda iš organizmo pašalinti toksinus bei turi daug skaidulų, kurios skatina virškinimą.

 

Kartais norint pasigerinti buitį, visai nereikia ieškoti ir pirkti prabangių prietaisų – galima panaudoti tai, ką jau ir taip turite namuose. Štai ryžiai ne tik pripildys jūsų skrandį, bet ir pasitarnaus daugelyje buitinių situacijų!

Akvilė Ben Haim @Meniu.lt