Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

5 faktai, įrodantys, kad alus paplūdimy - kenkia

2010-06-14
Paskelbk savo straipsnį

Dauguma poilsio paplūdimy neįsivaizduoja be alaus. Retai kuris eidamas prie jūros nepasiima šio gėrimo. Visgi, rekomenduojama apsieiti be jo. Pateikiame penkis, tai įrodančius faktus.

Amerikiečių mokslininkai ne taip senai pareiškė, jog alus naudingas. Pasak jų, ultravioletas ir nedidelėmis dozėmis alkoholis stimuliuoja imunitetą: imuninė sistema pradeda išskirti enzimus – organines medžiagas, kurios gydo organizmą. Tačiau tai, ne apie mūsų paplūdimius ir ne apie mūsų alų... Amerikiečiai nė neįsivaizuoja, kiek mūsiškiai gali išgerti alaus. Todėl mūsų gydytojai-dietologai šiuo klausimu vieningi: ilsintis prie jūros šio apynių gėrimo geriau nevartoti. Net tada, kai labai norisi.

1 priežastis - alus nenumalšina troškulio

Šaltas alus karštyje, žinoma, maloniai geriasi, bet ne daugiau. Gėrimas tik dalinai patenkina vandens balansą organizme (skystis, kaip bebūtų), tačiau troškulio pojūčio nemalšina. Todėl gerti jį – beprasmiška, ne atsigersite, o apgirsite. Alkoholinio gėrimo pakaitalu galėtų būti kefyras. Kaip teigia gydytojai-ekspertai, kefyre taip pat yra alkoholio – iki 1 %, bet skirtingai nei alus jis gaivina ir netgi kurį laiką malšina alkį.

2 priežastis – alus migdo

Net keli alaus gurkšniai atpalaiduoja. O nuo tokio kiekio, kokį įpratę vartoti mūsiškiai, galima visiškai užmigti.
Kas tame blogo? Vietoj gražaus įdegio galite nudegti ir virsti ryškiai raudonu vėžiu. Sutikite, ne itin vilioja sekančią savaitę praleisti apsitvarsčius bintais, tepliojantis gydomaisiais kremukais, o jei tai savaitė jūsų atostogų. Žinoma, jei į paplūdimy atėjote pasnausti, tuomet alaus jums neprireiks: žmonės, kurie negali išsimiegoti, pakanka vos prisiliesti prie pagalvės, šiuo atveju – ant smėliuko.

3 priežastis – alus verčia bėgioti į tuoletą

Alus veikia diuretiškai, todėl šio gėrimo mėgėjams tenka dažniau lankytis tuolete. Tai gali sukelti ir papildomų nepatogumų – karts nuo karto palikti savo bičiulių kompaniją, (kuri per tą laiką gali suvalgyti Jūsų šašlykus), ieškoti krūmelių arba tuoletas gali būti mokamas... Bet yra ir kita medalio pusė: būtent šlapimą varančio efekto, alus iš organizmo pašalina kalį, magnį ir vitaminą C. Kalio trūkumas sunkina širdies veiklą, magnio deficitas gali sukelti depresiją ir nemigą, o vitamino C trūkumo silpnėja imunitetas.

4 priežastis – alus slopina reakciją, prarandama savikontrolė

Karštą dieną paplūdimyje vartojant alų greitai apgirstama ir prarandama savikontrolė. Čia kaip tik derėtų prisiminti posakį: „...mums jūra iki kelių“... Tame yra tiesos: susilpnėja reakcija, temperatūros pojūčiai.

5 priežastis – nuo alaus auga kilogramai

Vien nuo alaus kilogramai neužaugs – tai tiesa. Tačiau šis gėrimas, kaip žinia, skatina apetitą. O būnant gryname ore valgyti norisi žvėriškai. Todėl pasilepinimai užkandžiais ar šašlykais su alučiu įtakoja papildomų kilogramų atsiradimui (ir ne tik ant pilvuko).

Paplūdimy galima gaivintis daugybe kitų, nealkoholinių gėrimų, kurie numalšins troškulį ir nesukels žalos Jūsų sveikatai.

! Beje, primename, jog alkoholio vartojimas kenkia Jūsų ir Jūsų artimųjų sveikatai.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: rian.ru
Nuotraukos: corbis.com
MENIU.LT informacija

2010 06 14