Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

10 produktų vaiko protui lavinti

2010-08-23
Paskelbk savo straipsnį

Artėja rugsėjo 1-oji, o su ja kartu ir mokslo metų pradžia. Tėvai labiausiai už viską trokšta, kad jų atžalos gerai mokytųsi. O kuo maitinti? Kokius produktus rinktis ir kaip žinoti, kurie jų lavins vaiko protinę veiklą?

Augančio organizmo smegenys – gan alkanas organas, kuris reikalauja didžiulio kiekio maistinių medžiagų, patenkančių į organizmą. Todėl, labai svarbu vaikus maitinti teisingai tam, kad jie normaliai vystytųsi. Pateikiame jums dešimt produktų, teigiamai veikiančių smegenų veiklą, kuriuos rekomenduojama įtraukti į mažųjų racioną:

Lašiša. Riebi jūros žuvis praturtinta riebiosiomis omega-3 rūgštimis, kurių vartojimas naudingas smegenims ir gerina kognityvinę smegenų veiklą.

Kiaušiniai. Tryniuose yra cholino, atmintį gerinančio elemento.

Arachisų aliejus. Arachisai – vitamino E, antioksidanto, apsaugančio nervines smegenų ląsteles šaltinis.

Pilno grūdo produktai. Normaliai žmogaus smegenų veiklai reikia atitinkamo gliukozės kiekio. Pilnuose grūduos yra gliukozės ir ląstelienos (reguliuojančios kiek gliukozės pateks į kraują), o taip pat B grupės vitaminų, maitinančių nervinę sistemą.

Avižiniai dribsniai. Avižos – tai geriausi pusryčiai vaikams, nes juose gausu vitaminų E, B, kalio bei cinko. Šie elementai ir vitaminai padės mažiesiems pilnai išnaudoti savo intelektualinį potencialą.

Uogos. Braškės, vyšnios, avietės... Jos turtingos antioksidantais, apsaugančiais nuo vėžinių susirgimų. Tyrimai parodė, jog braškės ir mėlynės gerina atmintį, o aviečių, žemuogių ir braškių grūdeliuose gausu omega-3.

Pupelės. Labai naudingos pupos, žirniai, lęšiai. Juose yra proteinų, taip vadinamų sudėtingųjų angliavandenių, kurie neženkliai didina kraujyje cukraus bei ląstelienos, o taip pat vitaminų ir mineralų kiekį.

Įvairiaspalvės daržovės. Pomidorai, brokoliai, baklažanai, moliūgas, morkos, špinatai, paprika, kukurūzai – ryškių spalvų daržovės, kuriose daug antioksidantų, atstatančių pažeistas ląsteles.

Pienas ir jogurtas. Pieno produktuose gausu proteinų ir B grupės vitaminų – svarbaus komponento, smegenų audinio formavimuisi, neurotransmiterių ir enzymų.

Liesa jautiena. Liesa mėsa – geležies ir cinko šaltinis, gerinantis smegenų veiklą. Vartodami liesą mėsą su pomidorais, paprikomis, apelsinais, produktais, turinčiais C vitamino, organizmas lengviau įsisavins geležį.

Stiklinė pieno kasdien stiprina vaikų imunitetą>>

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: medlinks.ru
Nuotraukos: inmagine.com
Meniu.lt informacija

2010 08 22