Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną

Lietuvos Dvarai

Lietuva, nors ir maža, gali pasigirti gausybe dvarų, kuriuos skaičiuojame ne dešimtimis, o šimtais. Labiausiai džiugina tai, kad dalis jų yra prikelta antram gyvenimui – jie restauruoti, prižiūrimi ir lankomi. Vyšnių dvaro savininkai Jolanta ir Gintautas Igariai teigia: „Mes, lietuviai, labai daug praradome per sovietmečio laikotarpį, dvarams kliuvo ir tarpukario metu, bet mums pasisekė, kad  turėjome ką prarasti, tad yra galimybė atkurti prarasta tiek viduje, tiek išorėje, nes gyva atmintis.“ Dvarai yra mūsų istorijos dalis, kuri iki šių dienų traukia lankytojus ir žavi savo autentika. Jei anksčiau dvarai asocijavosi su nuobodžiomis ekskursijomis, tai šiandien žmonės vyksta į dvarus savo noru ir mielai čia leidžia laisvalaikį bei švenčia įvairias asmenines ar įmonių šventes. Pasidomėjome, kas lemia tokį dvarų populiarumą.

Pakalbinome keleto dvarų savininkus, kurie beveik vienbalsiai tvirtino, kad dvarų lankomumas Lietuvoje ženkliai augo pastaraisiais metais. Panašu, kad žmones vis labiau traukia gražūs dvarų parkai, rami aplinka, autentiški pastatai. Nuo miesto šurmulio pavargę žmonės ieško ramybės, kurią gali pasiūlyti bene kiekvienas dvaras. Dvarų savininkai prisitaiko prie paklausos ir lankytojams siūlo ne tik apsistoti dvare, bet ir pailsėti įrengtuose SPA, aplankyti dvaro teritorijoje laikomus įvairius gyvūnus, papramogauti įrengtose sporto aikštelėse ar paragauti ypatingų patiekalų. Dažnas dvaras turi savo išskirtinę pramogą: Bistrampolio dvare galite apžiūrėti ir pašerti dvaro teritorijoje auginamus danielius, Taurėjų dvare galite grožėtis alpakomis, Radailių dvaras siūlo pramogauti Dinozaurų parke, Pakruojo dvare pamatysite autentišką spirito daryklą.

Be to, dvaruose galite ne tik apsilankyti su šeima, bet ir rengti šventes. Dauguma dvarų gali pasiūlyti atskiras įvairaus dydžio sales, pritaikytas renginiams. Dažnai siūlomos erdvės yra išskirtinio interjero, alsuojančios istorija. Pavyzdžiui, Taujėnų dvaras gali pasigirti vieninteliu Lietuvoje išlikusiu trijų aukštų mediniu svirnu, kuriame įrengta didelė salė, naudojama įvairiems renginiams. Žmones traukia autentika, todėl vis dažniau galime pamatyti dvaruose rengiamas įvairias šventes, iš kurių dažniausia – vestuvės.

Žmonės taip pamėgo švęsti šventes dvaruose, kad, kaip pasakoja Vyšnių dvaro savininkai, kartais tenka surengti net po trejas vestuves per savaitę. Tokį dvarų populiarumą rengiant vestuvių šventes turbūt lėmė besikeičiančios tradicijos. Vestuvių šventės tampa vis elegantiškesnės, o vedėjai jau seniai neberagina svečius išgerti. Rafinuotai šventei reikia tinkamos aplinkos, kuri sukurtų norimą atmosferą. Būtent todėl dvaras yra ideali vieta vestuvėms. „Šventės traukiant „po stikliuką“ jau yra retos ir mums visada kelia daugiau liūdesio nei linksmumo. Tad Vyšnių dvaras yra vieta, kur galima atkurti  taurias, iškilias ir, žinoma, linksmybių kupinas švenčių tradicijas. Labiausiai džiaugiamės tuo, kad jau praėjus keletui sezonų viskas išsipildė kaip kokioje pranašystėje – tapetai yra švarūs tarsi būtų nauji, koklinės krosnys stovi vietoje ir nebuvo nė vieno atvejo, kad svečiai būtų pasielgę neatsakingai. Žmonės ir švenčių tradicijos keičiasi gera linkme ir tai vyksta labai greitai, kas labai džiugina ir įprasmina mūsų veiklą,“- savo patirtimi dalijasi Jolanta ir Gintautas Igariai.

Taip pat populiaru dvaruose rengti mišrias vestuves – dažniausiai, kai lietuvaitės teka už užsieniečio. Tokiose vestuvėse net ir pusė svečių gali būti iš užsienio, todėl natūralu, kad nuotakai norisi parodyti Lietuvos grožį. Juk dažnu atveju užsienio svečiams tai būna pirmas apsilankymas Lietuvoje. Dvarai tampa puikiu pasirinkimu norint ne tik surengti stilingą šventę, bet ir sudaryti gerą įspūdį apie Lietuvą užsienio svečiams. „Dažniausiai pasitaiko vestuvės, kai skandinavai, italai, vokiečiai ir ispanai veda lietuvaites. Ne vieną kartą jaunikiai yra minėję, kad jiems pigiau surengti pobūvį Verkiuose ir atskraidinti savo svečius iš gimtosios šalies, negu šventę surengti kokiam nors savo šalies dvare ar rūmuose. Dažnai būna maloniai nustebinti paslaugų kokybe ir kaina,“- pasakoja Verkių dvaro direktorius Linas Pučinskas.

Žinoma, dvaruose švenčiamos ne tik vestuvės, bet ir jubiliejai, krikštynos. Taip pat tapo populiaru rengti konferencijas dvaruose, ypač tarptautines. Matyt, dėl tos pačios priežasties, kaip ir rengiant mišrias vestuves, dvarų reprezentatyvumas leidžia sudaryti puikų įspūdį užsienio svečiams. Verkių dvaro direktorius pasakoja, kad „tais atvejais, kai konferencijų organizatoriai nori ypatingai pagerbti svečius iš užsienio ir surengti šventes Vilniaus miesto teritorijoje, bet ir gamtoje dažnai rengiamos iškilmingos vakarienės lauko terasoje. Keletas ambasadų taip pat renkasi šią reprezentacinę vietą nacionalinėms šventėms paminėti, iš kurių garsiausia ir gausiausia JAV Nepriklausomybės diena, kuri kasmet švenčiama liepos 4 dieną“

Taigi, ieškantiems ramaus poilsio autentiškoje aplinkoje ar išskirtinės renginio vietos, Lietuvos dvarai yra puikus pasirinkimas. Nepasimesti jų gausoje ir išsirinkti lūkesčius atitinkančią vietą šventei gali tapti tikru iššūkiu, todėl meniu.lt pateikia interaktyvų žemėlapį su dvarais, priimančiais užsakymus šventėms.

Be to, naujas paieškos įrankis leis patogiai ir efektyviai pateikti užklausas dėl švenčių organizavimo ar konferencijų rengimo daugybei dvarų/salių/sodybų vienu metu. Restoranų gido vadovo L. Mažuolio teigimu, „Tai paprastas ir puikus įrankis įmonės vadybininkui, turinčiam surinkti informaciją apie įvairias vietas įmonės šventei ar konferencijai. Pasirenkant įvairius kriterijus (kaina, žmonių skaičius, lokacija ir pan.), nesunku išsifiltruoti tinkamas vietas ir visoms joms keliais paspaudimais išsiųsti užklausą, taip taupant brangų darbo laiką.“

Rodyti žemėlapyje
Bistrampolio dvaras
  • Rekomenduojamas
Bistrampolio g. 1, Kučių k., PANEVĖŽYS
Rezervuoti
Dvaras Bebirva
Bebirvų k., JURBARKAS
Burbiškio dvaro restoranas
  • Prabangus
Burbiškio dvaro restoranas Parko g. 1B, ANYKŠČIAI
Biržuvėnų dvaro sodyba
Dvaro g. 4, Biržuvėnų k., Luokės sen., Telšių r., TELŠIAI
Renavo dvaro sodyba
Dvaro g. 2, Renavo k., Sedos sen., MAŽEIKIAI
Butautų dvaras
Pačeriaukštės sen., Butautų k., PANEVĖŽYS
Radailių dvaras
Pušyno g. 9, Radailiai, KLAIPĖDA
Smetonos rezidencija
Dvaro g. 3, Užulėnis, PANEVĖŽYS
Sodeliškių dvaro sodyba
Sodeliškių g. 1A, Pačeriaukštės sen. Biržai, BIRŽAI
Stasinė
0.0
Vilainių seniūnija, Stasinės kaimas, KĖDAINIAI
Vyšnių dvaras
Uždaryta
Pr. 08:00 – 16:00
Pušyno g.14, Gintarų km., Kartenos sen., KRETINGA
Banketų užklausa
Taujėnų dvaras
Nenurodytas darbo laikas
5.0
Mechanizatorių g. 41, Taujėnai, Ukmergės r., UKMERGĖ
Rodyti daugiau 25