Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

„Vegfest LT” vasaros festivalis vilios augalinio maisto gausa

2019-05-08
Publicējiet savu rakstu

Lygiai už mėnesio - birželio 8 d. prekybos ir laisvalaikio centre „Panorama” Vilniuje vyks didžiausias šalyje augalinio maisto renginys - „Vegfest LT” vasaros festivalis. Šventės programoje - veganiškų prekių mugė, paskaitos, maisto gaminimo pamokos, užsiėmimai vaikams ir t.t.

„Renginio tikslas - populiarinti veganizmą bei augalinę mitybą, parodyti žmonėms koks skanus ir įvairus yra veganiškas maistas, taip pat paskatinti veganiškus bei veganams draugiškus verslus, parodyti, kad jų gaminama produkcija turi paklausą”, - sakė „Vegfest LT” sumanytoja Ventė Viteikaitė.

„Vegfest LT” idėją ji atsivežė iš užsienio - Jungtinėje Karalystėje gyvenanti mergina prieš keletą metų apsilankė Londone vykstančiame „Vegfest UK” festivalyje ir buvo taip sužavėta, kad iškart pasiryžo panašų renginį organizuoti Lietuvoje. Pirmasis “Vegfest LT” įvyko 2016 m. ir sulaukė tiek lankytojų, kad žurnalistai renginį lygino su „Lidl” atidarymu. Vėliau Ventė suorganizavo daugiau renginių Vilniuje bei Kaune, o dabar dairosi ir į kitus miestus.

Birželį organizuojamas „Vegfest LT” vasaros festivalis vyks jau trečiąjį kartą, pernai jame apsilankė daugiau nei 5000 lankytojų, o šiemet laukiama dar gausesnio būrio žmonių.

Renginio ašis - veganiškų prekių mugė, kurioje prekiaus daugiau nei 100 verslų iš Lietuvos iš užsienio - Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Lenkijos, Italijos, Jungtinės Karalystės. „Dalyvaus ir jau nuolatiniais dalyviais tapusieji, ir tie, kurie renginyje pasirodys pirmąjį kartą. Ir vieni, ir kiti lankytojams žada įvairių siurprizų”, - teigė Ventė. Atėjusieji galės paskanauti veganiškų užkandžių, karštųjų patiekalų, desertų ir gėrimų, įsigyti ekologiškos produkcijos, natūralios kosmetikos, virtuvės įrangos ir receptų knygų, papuošalų, aksesuarų, prekių vaikams. „Daug ką įsigyti bus galima gerokai pigiau nei parduotuvėse”, - žadėjo organizatorė.

Kaip ir pernai, visi norintieji daugiau sužinoti apie augalinę mitybą, gyvūnų bei su jomis susijusias temas, laukiami paskaitų programoje. Pranešimus skaitys ir lektoriai iš Lietuvos, ir svečiai iš kitų šalių. Mitybos žinovas bei „Vegfest LT” programos koordinatorius Paulius Paulauskas skaitys paskaitą „Mitai apie veganizmą”. Sveikos gyvensenos specialistas sporto treneris Andžej Michmel mokys mitybos paslapčių - jo pranešimo tema - „Produktų derinimas maitinantis augaliniu maistu”. „Stengiamės, kad paskaitų programa būtų įdomi ir įvairiapusiška”, - sakė V.Viteikaitė. Festivalyje taip pat vyks maisto gaminimo pamokos, ruošiami specialūs užsiėmimai vaikams. Dar viena renginio naujiena - tai antrajame aukšte įsikursianti Sveikatos zona.

Veganizmas gimė 1944 m. Jungtinėje Karalystėje Birmingemo mieste įkūrus Veganų bendriją - tai iki šiol veikianti ir labai įtakinga organizacija. Veganų skaičius nuo to laiko augo, tačiau piką pasiekė atsiradus internetui, o ypač - pastaraisiais metais. Veganai nevartoja mėsos, žuvies, jūros gėrybių, pieno produktų, kiaušinių ir netgi medaus, nenaudoja su gyvūnais išbandytos ar gyvūninės kilmės ingredientų turinčios kosmetikos, vengia kailio ir odos dirbinių, atsisako pramogų su gyvūnais.

„Veganizmas yra puikus sprendimas daugeliui pasaulio problemų. Džiaugiuosi, kad vis daugiau žmonių susimąsto kokią įtaką jų pačių sveikatai bei aplinkai daro jų kasdieniai sprendimai. Veganų skaičius visame pasaulyje auga žaibišku greičiu; spėjama, kad ateityje taip gyvens didžioji dalis žmonijos”, - sakė Ventė, pati veganiškai gyvenanti jau septynerius metus.

Pakeitus įpročius atsirado daugiau energijos, pagerėjo miego kokybė, dingo peršalimo ligos. „Privalumų - daugybė, todėl nuoširdžiai rekomenduoju bent jau išbandyti, - šypsojosi ji. - O jei kas bijo, kad teks valgyti tik žoles, kviečiu apsilankyti mūsų renginyje - būsite nustebinti!”. Pasak Ventės, pasaulyje yra daugiau nei 20000 valgomų augalų ir tik kelios dešimtys valgomų gyvūnų - augalinė mityba yra ne tik sveikesnė, bet ir gerokai įvairesnė, be to augaliniai patiekalai yra labai skanūs.

„Vegfest LT” vasaros festivalis vyks nuo 10 iki 18 val. Įėjimas nemokamas.