Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Penktajame „Velnio akmenyje“ skandalisto vaidmuo – švedams „Shining“

2013-05-17
Publicējiet savu rakstu

Shining“ susikūrė 1996-aisiais Švedijoje, Halmstad mieste, kai grupės lyderiui Niklas Kvarforth tebuvo vos dvylika metų. 2004-aisiais grupė spėjo išsiskirstyti ir dar tais pačiais metais atnaujinus sudėtį ir patobulinus skambesį susiburti atgal. Tuo laikotarpiu depresinis „Shining“ black metalas užleido vietą eksperimentams ir šokiruojančiai beprotybei.

Šiandien grupė yra išleidusi aštuonis albumus, iš kurių ne vienas užima aukščiausias pozicijas ekstremaliosios muzikos reitinguose. „Shining“ muzika – tai dinamiškomis kompozicijomis perteikta psichodelika, slogi įtampa ir negailestingas nihilizmas. Nuo sunkiasvorių gitarų ir vokalo lavinų iki keistų akustinių fragmentų ir dainuojančio vokalo – „Shining“ kūriniuose netrūksta nei emocinės, nei stilistinės įvairovės.

Neaišku, kas labiau išgarsino „Shining“ ir Niklas Kvarforth: originali kūryba ir multiinstrumentalisto talentas ar jo asmenį gaubianti skandalisto reputacija. Niklas neabejotinai yra puikus
šoumenas, sugebantis pritraukti dėmesį bet kokiomis aplinkybėmis ir bet kokia kaina: pasirodymų metu žalodamas tatuiruotėmis išmargintą kūną, atvirai deklaruodamas prielankumą svaigalams bei savidestrukcijai ar duodamas šokiruojančius interviu.

Sąmoningai ar nesąmoningai, mistifikuoti spalvingą savo asmenybę Niklas geba pats. Jo gerbėjai ir priešai turbūt dar pamena istoriją, kuomet buvo paskelbta apie netikėtą muzikanto dingimą. Tomis aplinkybėmis neva paties Niklas pageidavimu vokalisto pozicijas grupėje turėjo užimti kitas dainininkas – niekam nežinomas Ghoul. Tik netrukus įvykusiame koncerte paaiškėjo, kad Ghoul ir yra pats Niklas...

Nors šis atlikėjas tituluoja save kaip pašalietį, nepriklausantį jokiai scenai, daugelis jį suprantančių ir vertinančių kūrėjų neįprastą jo talentą ir keistą aistrą priskiria būtent sunkiosios muzikos pasauliui. Niklas kaip kviestinis vokalistas yra sušmėžavęs „Bethlehem“, „The Vision Bleak“ bei daugelio kitų grupių įrašuose. Ypatingi kūrybiniai ryšiai muzikantą sieja su grupių „Taake“ ir „Mayhem“ nariais bei keistuoliu Maniac, su kuriuo Niklas muzikuoja projekte „Skitliv“.

Pernai išleisto naujausio grupės albumo pavadinimas „Redefining Darkness“ glaustai nusako visą grupės koncepciją. „Shining“ sugeba naujai, realistiškai ir originaliai perteikti tamsią atmosferą bei reprezentuoja modernų požiūrį į sunkiąją muziką. Negana to, visa tai „Shining“ sugeba pademonstruoti šokiruojančiuose pasirodymuose. Niekada nežinia, ką scenoje iškrės Niklas Kvarforth, tačiau galima įtarti, jog „Velnio akmens“ Vakarų scena šią vasarą taps paties keisčiausio muzikinio ritualo erdve.

Video: