Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Naujausios vestuvių tendencijos: "pankiškesni" patiekalai ir kokybiški gėrimai

2016-10-27
Publicējiet savu rakstu

Pirmoji tendencija įkvėpta hipių ir gėlių vaikų judėjimo. Buvo įvardyta keletas bruožų, atspindinčių šią kryptį:

-    Bohemiški dekoro elementai;
-    Galybė gėlių;
-    Spalvos – lazurito mėlyna, ryškiai geltona, rožinė, liepsninga raudona, aksominė bordo. Tiesiog visa vaivorykštė minus kelios;
-    Vestuves švęsti dviese;
-    Maisto vagonėliai, kurie yra aliuzija į hipių autobusiukus;
-    Nėriniai, kaip pavyzdžiui, nerta foto sienelė.

Antroji tendencija – aristokratija. “Ši tendencija išplaukia iš pirmosios tendencijos sujungus ją su prabanga. Įkvėpimo semiamasi iš buržuazijos, Karaliaus Saulės laikų, senovinių paveikslų ir net lietuvių didikų puotų. Taip atsiranda senovės įkvėpta bohemiška aplinka, ji lyg savotiškas teatras. Sąmoningai renkamasi skirtingos lėkštės, polėkštės, staltiesės, skirtingos taurės. Dekore svarbūs tampa masyvūs baldai, aksomas, žalvaris, bronza, sendintas auksas, kaulai, medis, gyvūnų oda ir kailis, plunksnos. Grįžta spalvotas ir graviruotas stiklas, krištolas, vyrauja raudonos mėsos, garstyčių, figų, granatų, pušų šakų, povo uodegos spalvos.
Prancūzijos virtuvė čia įgauna svarbią prasmę, tik ji tampa pankiška. Porcijos didelės, skirtos dalintis, kaip pavyzdžiui, ėriuko koja, visa antis”, - pasakojo Urtė Mikelevičiūtė.

Trečioji pristatyta kryptis – urbanistinis minimalizmas. Pastarasis įkvėptas Skandinavijos bei Japonijos. Čia svarbūs geometrijos elementai, medis, akmuo, metalas, marmuras, juoda, žalia, ruda, balta, kreminė, riešutų spalvos.

Patiekalai tampa pankiškesni
Gėrimų ir maisto tendencijos atkeliauja iš madingiausių kelionių krypčių šalių. Ant bangos klasikinės virtuvės, ypač tokios, kaip Prancūzijos bei Italijos. Šalia to stiprias tendencijas diktuoja ir egzotinės virtuvės: Karibų, Peru, Brazilijos. Dažnai patiekaluose sutiksime šių virtuvių prieskonių, kaip pavyzdžiui, vištiena marinuota braziliškame kokteilyje capirinha.
Kitas svarbus reikalavimas - kokybė. Šefai stengiasi rinktis kokybiškiausius produktus ir atskleisti jų privalumus. Ypač madinga ruošti žalios žuvies užkandžius, tokius kaip ceviche ar sašimi, vyrauja geros vištienos patiekalai, įvairios jautienos dalys, žvėriena. Ruošiant šiuos patiekalus svarbiausia produktų kokybė.
Penkių patiekalų vakarienę ruošė Mantas Dobradziejus, prancūzas Marc D’Erceville, slovėnas Jure Glumac. Pradžiai svečiams buvo pasiūlytas porų kremas veloute su oyster grybais ir lazdynų riešutais, veršio liežuvis ant kukurūzinės tortilijos. Starteriui buvo pateiktas starkio sašimi su persimonais ir šaltalankiais bei putpelės kiaušiniai su bulvių piure, traškučiais, ikrais. Prie pastarojo buvo priderinta taurė “Taittinger”šampano. Pagrindiniam patiekalui buvo pasiūlyta jerk vištienos su saldžiųjų bulvių kremu priderinus ispanišką Albarinho vynuogės vyną. Gėrimai ir patiekalai atspindėjo tendencijas.

Žmonės vis labiau rūpi gėrimų kokybė, o ne kiekybė
Labai panaši tendencija pastebima ir renkantis gėrimus. Svarbiausia gryni, kokybiški gėrimai, žmonėms rūpi sudėtis ir istorija. Be to, prie vakarienės siūloma derinti ne tik vyną, bet ir alų.
“Džinas nebėra tik džinas, vartotojams rūpi jo kilmė, sudėtis. Jis nebėra maišomas su daug cukraus turinčiais limonadais. Kokteiliai barmenai renkasi kruopščiai priderintus gaiviuosius gėrimus. Jie dabar tampa kuo natūralesni, stengiamasi naudoti kuo mažiau cukraus. Žmonės taip pat renkasi natūralesnius energetinius gėrimus. Kita svarbi dalis – papuošimui naudojama sodo, daržo, miško žolelės, įvairios uogos. Pastebima stipri virtuvės ir miksologijos sintezė, barmenai vis labiau atsigręžia į virtuvę, patys ruošia sirupus”, - komentavo vakaro metu gėrimų tendencijas pristatęs gėrimų ekspertas Martynas Paukštys. Jis ruošė ir prancūzaičių ypač mėgstamus kokteilius su apelsinų likeriu “Cointreau”. Pastarieji atspindėjo stiprią prancūzų gastronomijos įtaką.
Madingas ne tik džinas, grįžta ir degtinė, romas, teikila. Šampanas, be abejo, išlieka svarbi vestuvių šventės dalis, jį siūloma ne tik rinktis kaip aperityvą, tačiau derinti prie patiekalų.