Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Naujas Lietuvos rekordas – greičiausiai išgertas giros bokalas

2010-12-06
Publicējiet savu rakstu

Savaitgalį Vilniuje PC „Panorama“ buvo siekiama giros gėrimo rekordo. Dalyviai iš visų jėgų stengėsi kuo greičiau įveikti litrinį bokalą „Tauro nefiltruotos giros“. Nugalėtoju tapo studentas Mantas Davidavičius iš Kauno, 1 l giros įveikęs vos per 11,21 s. Tai – naujas Lietuvos rekordas.

Renginio metu kauniečiui teko susirungti su 9 varžovais iš visos Lietuvos. Prieš finalinį etapą sostinėje atrankinės varžybos vyko Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Varžybų nugalėtojas, greičiausiai įveikęs „Tauro“ giros bokalą, gavo 1000 Lt vertės piniginį prizą ir bus įamžintas Lietuvos rekordų knygoje. M. Davidavičius antroje vietoje likusį panevėžietį Žydrūną Šiaulį aplenkė daugiau kaip 5 s.

Naujasis Lietuvos rekordininkas neslėpė, kad, po pergalės Kauno atrankiniame ture, tikėjosi laimėti ir finale Vilniuje: „Laimėjimas Kaune įkvėpė pasitikėjimo savo jėgomis ir tikėjau, kad galiu įveikti litrą „Tauro“ giros greičiau nei bet kas kitas. Po pusfinalio žinojau, kad pasiekti rekordą, geriant šią girą, nebus lengva, nes ji labai sodri ir tiršta. Išgerti šios giros bokalą - visai ne tas pats, kas gurkšnoti vandenį. Todėl finalui ruošiausi gerdamas būtent šią girą“, - šypsojosi M. Davidavičius.

Pasak Lietuvos rekordų agentūros „Factum“ atstovų, anksčiau niekas nebandė registruoti greičiausiai išgerto giros bokalo laiko Lietuvoje. Pasaulio Gineso rekordo už greičiausiai išgertą girą taip pat nėra registruota.

„Džiaugiuosi, kad „Tauro nefiltruota gira“ – pirmoji gira pateksianti į Lietuvos rekordų knygą. Nusprendėme Lietuvos žmonėms padovanoti senovės vyrų pramogą: juk jie taip pat varžydavosi, kuris greičiau ištuštins bokalą tikros giros. Pastaroji visuomet buvo turtingo skonio ir ne kiekvienas vyras ryždavosi dalyvauti tokiose varžytuvėse. Simboliška, kad šią pramogą atgaivino tikra tradicinio skonio „Tauro nefiltruota gira“. Žiūrėdami, kaip pasigardžiuodami „Tauro“ giros bokalus tuštino varžybų dalyviai, neabejoju, kad ir vartotojai pamėgs mūsų girą“, - sako „Kalnapilio-Tauro grupės“ generalinis direktorius Marijus Kirstukas.

Lapkričio pabaigoje nepriklausomų ekspertų organizuotame „Nacionaliniame giros ringe“ aklos degustacijos būdu „Tauro nefiltruota gira“ išrinkta geriausia gira Lietuvoje. Ji net visu balu aplenkė antroje vietoje likusią girą. Visai neseniai rinkoje pasirodžiusi „Tauro nefiltruota gira“ - tradicinė, tačiau išskirtinė: natūraliai rauginta ir nefiltruota, pagardinta rugiais ir apyniais. Taip gaminama ji tampa tiršta ir sodraus skonio.

Pro Consulto informacija