Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Keisčiausi restoranai pasaulyje

2011-02-03
Publicējiet savu rakstu

Lietuvoje daugėja originalių sprendimų viešojo maitinimo sferoje. Kavinės be pinigų, gyvo maisto kavinės, restoranai be iškabų, kurių interjeras primena namų virtuvę...Nors Lietuva pasauliui pristato save, kaip drąsią šalį – iš tikrųjų drąsių ieškojimų pavyzdžių galima rasti užsienyje.

„Robotų“ restoranas „‘s Baggers“ Vokietijoje (Niurnbergas)

Šiame restorane neteks skųstis prastu padavėjų aptarnavimu, nes jų paprasčiausiai nėra. Tai pirmasis pasaulyje pilnai automatizuotas restoranas. Tiesa maistą kol kas gamina virėjai. Tuo tarpu maisto užsakymas bei pateikimas vyksta automatizuotai. Maistą savarankiškai išsirinkti ir užsisakyti kiekvienas restorano lankytojas gali naudodamasis prie staliukų įrengtais liečiamaisiais ekranais. Kad būtų lengviau išsirinkti patiekalus, naudojantis tais pačiais ekranais galima perskaityti klientų atsiliepimus apie konkrečius patiekalus. Tuo pačiu patiems taip pat galima palikti komentarus ar tiesiog pasinaudoti kompiuteriu el. laiškų siuntimui, kol ruošiamas maistas.

Užsakytas maistas atkeliauja, nusileisdamas prie staliukų įmontuotomis metalinėmis spiralėmis.  

„Amžinybės“ restoranas didžiausiame pasaulyje karste, Ukrainoje

Ukrainoje esantis beveik 20 metrų ilgio karstas-restoranas pakliuvo į pasaulio Gineso knygą (kaip didžiausias karstas). Išdrįsę įeiti į vidų pamatys, jog interjeras ne ką mažiau bauginantis nei išorė. Šiame restorane nėra nei vieno lango, sienos – juodos, ant staliukų stovi tik laidotuves primenančios žvakės, šalia – tikri karstai. Grotesko netrūksta ir meniu, iš kurio galima išsirinkti patiekalus, kurių pavadinimai „susitikim rojuje“ ir pan.

Turintiems polinį į kanibalizmą – „Nyotaimori“ Japonijoje

Japonijoje egzistuoja tradicija valgyti sushi nuo nuogos moters kūno – Nyotaimori, kas išvertus iš Japonų kalbos reiškia moters kūno lėkštė. Japonai nusprendė pažiūrėti į šią „lėkštę“ giliau. Šiame restorane moters kūnas, ant kurio turėtų būti dedami sushi pagamintas iš maisto produktų. Oda pagaminta iš tešlos, kraujas – raudonas padažas. Kūnas „pateikiamas“ ant operacinio stalo, aplink zujant medikų chalatais apsivilkusių padavėjų.

„Whale inside“ – valgymas visiškoje tamsoje (Pekinas)

Dažnai sakoma, jog atėmus vieną po iš penkių pojūčių sustiprėja likusieji. Šią teoriją išbando įvairūs restoranai, lankytojams patiekalus pateikdami visiškoje tamsoje. Šiame Pekine įsikūrusiame restorane griežtai draudžiama naudotis bet kokiais šviesos šaltiniais (įskaitant ir mobiliuosius telefonus). Aptarnaujantis personalas nešioja specialius naktinio matymo akinius, tad pasinaudoti tamsa ir pasprukti nesusimokėjus nepavyks.

 „Modernių tualetų“ restoranas Taivanyje

Keistą potraukį valgyti sėdint ant klozeto liudija visas „Modernių tualetų“ restoranų tinklas Taivanyje. Užklydę į bet kurį iš tinklo restoranų galėsite prisėsti ant klozeto, šalia iš vonios pagaminto stalo ir užsisakyti išraiškingų rudų ledų pateikiamų miniatiūriniuose klozetuose.

Restoranas medyje

Daugybę pasaulinių apdovanojimų pelnęs architektūrinis sprendimas, Naujojoje Zelandijoje, pralenkia visus originaliu vietos restoranui pasirinkimu. Modernus restoranas įrengtas tiesiog medyje.

Pietūs lovoje

Jei kada lankysitės Majamyje ir norėsite, kaip reikiant atsipalaiduoti – užsukite į lovų restoraną. Čia visi lankytojai nusispyrę batus patogiai gali įsitaisyti lovose tarp pagalvių, dar jaukesnę aplinką sukurdami užtraukiant užuolaidėles. Per restorane įrengtus ekranus transliuojami atpalaiduojantys vaizdai, o fone skamba rami muzika.

Pasijuskite chirurgu kaimynystėje

Kaimyninėje Latvijoje įsikūrusiame restorane „Hospitalis“ aplinka identiškai atkartoja modernias ligoninės palatas. „Ligoniais“ čia rūpinasi ilgakojės padavėjos su trumputėmis medicinos seselių uniformomis. Maistas patiekiamas medičiniuose padėkluose, o valgyti teks naudojant žnybtus, skalpelius, švirkštus ir panašius ligoninės rakandus.

Itha povandeninis restoranas Maldyvuose

Tai didžiausia patalpa, kada nors įrengta po vandeniu. Šis akvariumo stiliaus restoranas įsikūręs 5 metrus po Indijos vandenyno paviršiumi, tarp koralų rifo ir lagūnos. Staliukai apsupti skaidriomis, stiklinėmis lubomis, kurios suteikia 180 laipsnių povandeninį vaizdą. Tiesa už įspūdingą vaizdelį teks susimokėti, pusryčiai čia Jums kainuos apie 120 dolerių,   pietūs – 250.

Pietūs danguje

Neturintiems problemų su aukščio baime ekstremalius potyrius garantuos pietūs 50 metr ų aukštyje. Mobilūs/pakeliami restoranai įsikūrę Paryžiuje, Briuselyje, Dubajuje. Korane vienu metu gali pietauti iki 22 diržais prisektų svečių. Stalas prie kurio vyksta pietūs (ar naktinė vakarienė) sveria 7 tonas ir yra pakeliamas į 50 metrus į aukštį. Stalo rezervavimas atsieina 30 tūkstančių dolerių, o pietūs užtrunka 8 valandas.

Dar daugiau keistų restoranų koncepcijų rasite >>

II straipsnio dalis >>

MENIU.LT informacija
Parengė: Ieva Malaiškaitė
Nuotraukos: chicago.metromix.com,
lifeisreallybeautiful.com, weirdasianews.com

2011 02 03