Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Geriausias Baltijos šalių barmenas lietuvis stoją į kovą su planetos geriausiais

2017-08-22
Publicējiet savu rakstu

Geriausias Baltijos šalių barmenas lietuvis stoją į kovą Meksikoje su planetos geriausiais (stebėkite tiesiogiai)

Pirmą kartą visose trijose Baltijos šalyse vykęs barmenų profesionalumo čempionatas „World Class“ birželio mėnesį padovanojo naują čempioną. Baltijos šalių lyderiu, surinkęs daugiausiai taškų tapo Vainius Balčaitis, sostinės „Apoteka“ baro barmenas. Šiandien Vainius, kartu su čempionato ambasadoriumi Lietuvai Mantu Ruzveltu jau Meksikos sostinėje Meksike, kur po įtemptų 10 valandų mokymų ruošiasi prasidedančioms finalo kovoms.

Susirungs ne pilnas sąstatas. Kaip mums pasakojo Mantas Ruzveltas, čempionato dalyviai tik vakar sužinojo, kad dviem jų kolegoms finalo kovos baigėsi dar neprasidėjusios. Dėl problemų su vizomis jau oro uoste jiems teko apsisukti ir grįžti į savo šalį. „Visi dėl to iš tikrųjų nuliūdo, tad vienintelis dalykas, ką galėjome padaryti oro uoste, tai visi kartu paploti ir pasidaryti bendrą nuotrauką“. Manto teigimu, vietoje planuotų 57 dalyvių, čempionate susirungs 55-i. „Ir vienas jų – mūsų Vainius! Vakar, kad ir kokie pavargę buvome – privalėjome dalyvauti visos dienos mokymuose – tiek apie čempionato eigą, tiek apie finalines kovas, tiek apie atskirų čempionato dalių parengiamuosius darbus. Įdomu tai, kad informaciją turime tik apie 2 iš 6 pagrindinių užduočių. Kaip ir įprasta, „World Class“ čempionatuose – labai daug nežinomybės, tad Vainiui tikrai teks kaip reikiant pasistengti, kad nustebintų teisėjus.

Pasitiko spalvomis ir fantastišku vakarėliu. Abu vaikinai paklausti apie tai, kaip juos pasitiko Meksika išsiskyrė dviprasmiškais pasakojimais. Mantui labai didelį įspūdį paliko „World Class“ atidarymo vakarėlis „Four Seasons“ viešbutyje – „Jums reikėjo pamatyti, kaip įspūdingai viskas buvo įrengta. Prie baro, žinoma, stojo žymiausi pasaulio barmenai, kurie stebino savo technika. Gaila, kad koją mums pakišo nuovargis, tad ilgai vakarėlyje neužsibuvome“, - įspūdžius pasakojo Mantas. Vainius daugiau pasakojo apie saugumo susitikimą, po kurio viešnagė Meksike nebeatrodo tokia saugi ir spalvota. „Nors nusileidus iškart jautėmės itin saugiai, kadangi organizatoriai įdėjo daug pastangų į tai. Bet po valandą trukusio susitikimo, kurio metu mums buvo primintos esminės saugumo taisyklės – nevaikščioti po vieną, kurių teritorijų nelankyti ir kai buvo pristatytos dažniausios svečių grobimo schemos, nejučiomis susimastėme, kad reiktų elgtis kiek atsargiau“, - įspūdžiais dalinosi Vainius.

Laukia sudėtingas finalas. Čempionato planetos finale Meksike – net 55 geriausi barmenai iš viso pasaulio. Jau šiandien, pirmadienį, čempionato dalyviams skirtas 12 aukštų viešbutis užvers duris ir prasidės kovos. Apie 19 val. Lietuvos laiku Vainius dalyvaus pirmajame finalo kovos etape – „Signature“ kokteilio gamyboje. Tai užduotis, kuriai kiekvienas barmenas turėjo daugiau nei metus pasiruošti, kadangi per nustatytą laiką turės pagaminti kokteilį ir jį pristatyti taip, kad išsiskirtų tarp 55 dalyvių. Kiek vėliau, jo lauks antrasis finalo etapas – „Cocktails at home“. Čia užduoties esmė pateikti save, kaip itin svetingą namų šeimininką. Juk visi esame buvę tokioje situacijoje, kai tave netikėtai aplanko draugai – tad ir šiame etape teks pademonstruoti geriausius savo, kaip svetingo šeimininko savybes.  

Antroji finalo diena atsipalaiduoti tikrai neleis, nes teks jungti dar aukštesnį greitį – Vainius dalyvaus dar dviejose užduotyse – „Sustainable future“ bei „Heat the moment“. Pirmojoje užduotyje Vainius turės pademonstruoti kaip supranta ergonomiškos ateities perspektyvas ir ką gali pritaikyti kokteilių gamyboje tuo pat metu sprendžiant globalias ekologines problemas. Antrojoje užduotyje bus pasitelkti žymiausi virtuvės šefai, kurie jau vakar pademonstravo tam tikras virtuvės maisto gamybos paslaptis. Užduoties metu barmenai turės tas pačias technologijas pritaikyti kokteilių gamyboje. Ir kaskart pasižymėti ypatinga iškalba bei gebėjimu kurti puikią nuotaiką.

Finalinės dvikovos vis dar paslaptyje. „World Class“ čempionato esmė – ne sukurti kokteilį, o atskleisti barmeno, kaip savo srities profesionalo savybes. Dėl šio tikslo, čempionate nuolat apstu nežinomųjų, kurie net ir didžiausią patirtį turinčius barmenus gali išmušti iš pusiausvyros. Čia būtinas maksimalus susikaupimas, kadangi įtampa yra iš ties didelė. Visas finalines dvikovas – įskaitant ir šiandienos – galite stebėti tiesiogiai oficialioje „World Class Meksikos“ finalo svetainėje spustelėje čia. Vainius su Mantu taip pat dalinasi pirmųjų dienų nuotykiais ir nuotraukomis, kurias pateikiame galerijoje.

Daugiau įspūdžių iš planetos finalo Meksike ieškokite oficialioje „World Class Lietuva“ paskyroje Facebook tinkle.