Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Savaitgalį Kaune šurmuliuos Kazimiero mugė, bus ribojamas eismas

2011-03-11
Publicējiet savu rakstu

Kovo 11 -13 dienomis kauniečius ir miesto svečius pasitiks pavasariška Kazimiero mugė. Šventėje netruks ne tik skanių riestainių, bet ir linksmų renginių.

Anot vieno šventės organizatoriaus Vido Juodsnukio, šventėje dalyvaus virš 1 tūkst. ūkininkų, bitininkų, duonos kepėjų, aludarių, kalvių, vytelių pynėjų, tautodailininkų bei kitų meistrų. Jie ilgąjį savaitgalį sudardės į Laivės alėją, Vilniaus gatvę bei Rotušės aikštę.

Tiesa, tiems, kuriems nepatinka kinų gamybos daiktais prekiaujantys žmonės, jų neišvengs ir šiemet. Jų bus apie 30. Tie, kurie neturės specialiaus leidimo prekiauti tokiais daiktais, ir jais prekiaus - bus baudžiami.

„Šiais metais kaimo paveldo puoselėtojams yra skirtos nemokamos prekybos vietos. Jų bus apie 50“, - Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos tarybos pirmininkas Vidas Juodsnukis patikino, kad kulinarinio ir tautinio paveldo gaminių bus galima įsigyti Vasario 16-osios gatvėje.

Anot organizatoriaus, šiemet ypač aktyvūs moksleiviai ir studentai. Jiems pristatyti savo gaminius neužteko vietos prie „Aušros“ gimnazijos, todėl dalis savo kūrinius pristatys Rotušės aikštėje. „Skatiname jaunimo verslumą, todėl jie demonstruos  tik tokius dirbinius, kuriuos patys pagamino, apie perpirkimus iš kitų žmonių negali būti nė kalbos“, - šiemet mugėje dalyvaus apie 50 moksleivių.  Neįgaliesiems taip pat skirtos dvi nemokamos zonos – jų darbus kauniečiai galės įsigyti prie Kauno Šv.arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios  (Soboro) ir Vilniaus gatvės požeminės perėjos.

Laisvės alėja nuo Soboro iki Kauno valstybinio Muzikinio teatro šiemet „plauks“ ir trys vikingų laikų laivai, o prie Kauno savivaldybės vyks gyvųjų amatų mugė. Čia apie 30 kūrėjų demonstruos savo darbus  – medžio skulptūras, pintus krėslus, kraiteles  ar gėles, metalinius mažmožius. „Jie gavo nemokamas vietas, todėl demonstruos savo meną“, - V. Juodsnukis pataria paragauti ir gardaus alaus.

Organizatoriai stengsis, kad šiemet Rotušės aikštė taptų gyva – joje bus galima aplankyti mini Zoologijos sodą, atvažiuos ūkininkai su stručiais, vaikams veiks įvairūs atrakcionai.

Gerą nuotaiką mugės metu palaikys daugiau nei 40 ansamblių:  „Goštauta“, „Kreizas“, „Lipk ant sienų“, „Jovaras“, „Seklytėlė“, „Dzinguliukai“, „Kanapėlė“, „Pivašiūnai“, „16 hercų“, „Daumantų muzikantai“, „Vieversiukai“ „Radasta“, „Versmės“, „Jonis“, „Šeduvos bernai“, šokių kolektyvas „Santariečiai“, Pučiamųjų orkestras.

Šventės metu teks pasivaikščioti. Nuo 7 iki 20 val. bus ribojamas eismas  Maironio, S.Daukanto, A.Mickevičiaus bei Vasario 16-osios gatvėmis bei atkarpose nuo K.Donelaičio iki Kęstučio g. Rotušės aikštėje taip pat bus sunku pravažiuoti.

Renginio data, laikas:  

Penktadienį ( kovo 11 d.) mugė vyks 9.00–20.00 val.

13.00–14.00 val. eisena nuo Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčios iki Kauno m. savivaldybės,

14.00 val. – šventės atidarymas.

Šeštadienį ir sekmadienį: mugė vyks 9.00–20.00 val.

Renginio data, laikas: 

Penktadienį ( kovo 11 d.) mugė vyks 9.00–20.00 val.

13.00–14.00 val. eisena nuo Šv. Mykolo Arkangelo bažnyčios iki Kauno m. savivaldybės,

14.00 val. – šventės atidarymas.

Šeštadienį ir sekmadienį: mugė vyks 9.00–20.00 val.
 
 

2011 03 11