Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Pokalbis su tinklaraščio „Skonio burtai“ autore Natalija Glazunova: apie sveiką mitybą, aktyvų gyvenimo būdą ir kūrybos užkulisius

2022-02-23
Publicējiet savu rakstu

„Sportas, sveika mityba, receptai, idėjos – tai aš“ – tokiais žodžiais instagram profilyje „Skonio burtai“, kurį šiuo metu seka daugiau nei 12 tūkst. žmonių, prisistato mano pašnekovė Natalija Glazunova. Visgi, reikia pripažinti, jog moteris kiek kuklinasi. Pareigūnė, dviejų mergaičių mama, žygių gamtoje mėgėja, subalansuotos mitybos ir sporto entuziastė, maisto tinklaraštininkė, o dabar jau ir elektroninės parduotuvės įkūrėja – įvairiausių veiklų ir pomėgių Natalijos gyvenime tikrai nestinga. Visas šias temas ir bandome bent šiek tiek apčiuopti mūsų pokalbyje.

 

Noras tapti pareigūne į gyvenimą atvedė sportą

Kaip jau buvo galima suprasti iš straipsnio įžangos, Natalija – užimtas žmogus. Net ir tariantis interviu laiką, moteris išdavė, jog mūsų pokalbio diena jai nusimato itin įtempta: „Šiuo metu dirbu Valstybės sienos apsaugos tarnyboje, migracijos skyriuje. Mes vykdome nelegalios migracijos prevenciją, kontroliuojame užsieniečių teisėtą atvykimą ir buvimą Lietuvoje“, – pasakoja Natalija, pripažindama, jog šiuo laikotarpiu darbo krūvis išties nemažas. Vis dėlto, moteris teigia, jog būtent noras būti pareigūne į jos gyvenimą ir atvedė kitą aistrą – sportą. Juk vien norint įstoti į universitetą reikėjo išlaikyti tam tikrą fizinių normatyvų testą. Natalija prisimena, jog iki tol sportuoti nemėgo, o nubėgti net nedidelį atstumą buvo didelė kančia. Visgi, ilgainiui aktyvus laisvalaikis tapo dideliu pomėgiu, ypač – bėgimas: „Vieni žmonės atsipalaiduoja vakarėlyje, o aš – po kroso“ – juokiasi Natalija.

 

 

Organizmas – nėra šiukšlių kibiras

„O pokyčiai su mityba prasidėjo tada, kai pradėjau sportuoti“, – savo kelią link sveikos mitybos prisimena Natalija. „Anksčiau kiekvieną dieną suvalgydavau po snickersiuką. To teko atsisakyti skaudančia širdimi. O vėliau atsirado bėrimai, virškinimo problemos. Man nepadėjo nei vienas gydytojas. Buvau ir Šiauliuose, ir Kaune, ir Latvijoje. Visi gydė išoriškai, bet niekas nesigilino į mano vidų“ – prisimina moteris. Nesulaukdama norimų rezultatų ir nenorėdama visą gyvenimą gerti vaistus (tokia opciją jai pasiūlė viena gastroenterologė), Natalija ėmė domėtis sveika mityba: „Susitvarkė virškinimas, oda. Tie bėrimai buvo prieš 13-14 metų ir, reikia tris kartus nusispjauti, nepasikartojo“ – džiaugiasi mano pašnekovė.

 

„Aš linkusi rinktis kuo natūralesnį maistą. Jeigu lašiniai – tai lašiniai, jeigu kiaušinis – tai kiaušinis. Juk taip gyveno ir mūsų senoliai“ –  savo mitybos filosofiją pasakoja Natalija pripažindama, kad į ilgas produktų etiketes žiūri kiek kritiškai. Vis dėlto, ji teigia, jog svarbiausia – balansas: „Nesu aš visiška sveikuolė. Jeigu labai norisi – galiu ir čipsų suvalgyti. Bet mūsų organizmas nėra šiukšlių kibiras, į kurį metamos visos atliekos. Jei kasdien valgysim nesveiką maistą, tai pasijaus ir ant mūsų odos, ir bendros savijautos“.

 

 

Tinklaraštis gimė iš antro bandymo

Susidomėjusi sveika mityba bei pradėjusi vis daugiau suktis virtuvėje ir išbandyti naujus receptus, Natalija ėmė mąstyti apie maisto tinklaraštį. Mano pašnekovė pasakoja, jog pirmosios jo užuomazgos gimė dar prieš trylika metų: „Tuo metu buvau sukūrusi puslapį facebooke. Bet apleidau, nes tada jaučiau nepatogumą parodyti save. Galiausiai, vėl išdrįsau pabandyti. Supratau, jog reikia išlipti iš komforto zonos, nekreipti dėmesio į tai, ką pagalvos kiti“ – apie tinklaraščio „Skonio burtai“ gimimą pasakoja Natalija. „Aš stengiuosi kalbėti ne tik apie maistą, tačiau ir apie aktyvų gyvenimo būdą, buvimą gamtoje. Juk viskas prasideda nuo mūsų minčių – visos sveikatos problemos pirmiausia atsiranda mentaliniam lygmeny. Mes turime gilintis į save. Tuo ir stengiuosi dalintis su sekėjais“ – teigia moteris.

„Kaip ir kiekvienoje kūryboje, taip ir čia, būna sąstingių, būna pakilimų“ – apie tinklaraštį pasakoja Natalija, teigdama, jog šiuo metu jaučia kūrybinį pakilimą. Vėl auga sekėjų skaičius socialiniuose tinkluose, o ir jai pačiai norisi daugiau dalintis receptais bei aktyvaus gyvenimo būdo patarimais. Visgi, tinklaraštininkė neslepia, jog populiariausi jos įrašai – sveikuoliškų desertų be cukraus ir miltų receptai, salotos.

 

 

Metų tikslas – išplėsti elektroninę parduotuvę

Nenorėdama stovėti vietoje Natalija nusprendė įgyvendinti dar vieną savo svajonę – praplėsti „Skonio burtus“ ir įkurti elektroninę parduotuvę. „Baiginėjantis praeitiems metams paklausiau savęs: kaip tu ją turėsi, jeigu nieko nedarai?. Šiuo metu jau susiradau tiekėjus, jaunus kūrėjus, viskas po truputį rutuliojasi“ – džiaugiasi mano pašnekovė. Pasak jos, asortimentą sudarys įvairūs virtuvės reikmenys, tekstilė, maisto produktai. Svarbiausia, kad visi šie daiktai pirmiausia džiugintų ją pačią. Kai taip bus – tada jie patiks ir sekėjams. „Aš turiu viziją, jog elektroninė parduotuvė tikrai plėsis. Labai to tikiuosi. Ir labai tuo tikiu. Man svarbiausia, kad tiek mano puslapis, tiek elektroninė parduotuvė prisidėtų prie motyvacijos kūrimo, pozityvumo skleidimo“ – pokalbį su šypsena užbaigia Natalija. 

 

Autorė: Rut Javič