Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Pesticidų liekanos ekologiškuose produktuose

2011-10-24
Publicējiet savu rakstu

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad vykdant augalinių maisto produktų taršos stebėsenos programą, Šiaulių VMVT rinkoje atrinktuose  ekologiškuose ilgagrūdžiuose ryžiuose nustatyta pesticidų liekanų. Be to iš VšĮ „Ekoagros“ gauta informacija, kad pesticidų liekanų nustatyta ir ekologiškuose kviečiuose Spelta bei jų miltuose. Visą produkciją platina UAB "Ustukių malūnas".

Nors pesticidų liekanos neviršijo didžiausių leistinų koncentracijų, tačiau ekologiškuose produktuose pesticidų liekanų negali būti. Todėl įmonei uždrausta realizuoti tiek ryžius, tiek ir spelta kviečius, nurodant, kad tai ekologiški produktai.

Kartu su VšĮ „Ekoagros“ atlikus patikrinimą ryžius sufasavusioje ir kviečius perdirbusioje įmonėje UAB „Ustukių malūnas“, nurodyta išplatintą užterštą produkciją surinkti iš rinkos.

Pirmieji patikrinimo UAB „Ustukių malūnas“ metu paimtų mėginių laboratorinių tyrimų rezultatai parodė, kad ekologiškuose rupiuose kvietiniuose miltuose ir ekologiškose manų kruopose su sėlenėlėmis nustatytas to paties pesticido, kaip ir ryžiuose bei spelta kviečiuose, likučiai. Nustatyta medžiaga – metilpirimifosas, naudojamas kovojant su kenkėjais grūdų sandėliuose. Šis pesticidas draudžiamas naudoti ekologinėje gamyboje.

VMVT informuoja, kad atsižvelgiant į tyrimo rezultatus, uždrausta ir ekologiškų rupių kvietinių miltų ir ekologiškų manų kruopų su sėlenėlėmis realizacija. Gamintojui nurodyta surinkti visą rinkoje išplatintą užterštą produkciją. Tyrimas dėl taršos kilmės tęsiamas.