Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Lietuvos someljė varžysis Norvegijoje

2012-02-03
Publicējiet savu rakstu
„Džiaugiuosi šia galimybe, nes tokie renginiai priverčia pasitemti, nuolatos mokytis, domėtis vyno pasauliu. Kita vertus, man tai bus gera repeticija prieš septintąjį Lietuvos someljė čempionatą, kuriame turiu rimtų ambicijų nugalėti penkiskart čempioną Arminą Darasevičių“.- kalbėjo N. Miežys. Paklaustas, kaip tokiems renginiams ruošiamasi, someljė paaiškino, kad stengiasi kuo dažniau aklai ragauti vynus, juos charakterizuoti ir atspėti. Taip pat seka specializuotą spaudą ir skaito specialiąją literatūrą. 

N. Miežys jau tris kartus dalyvavo Lietuvos someljė čempionatuose, pirmą kartą užėmė trečią vietą, porą kartų džiaugėsi antra vieta. Pernai vykusiame Baltijos someljė čempionate jis laimėjo ketvirtą vietą.

„Lietuvos someljė asociacija yra Tarptautinės someljė asociacijos narė, todėl geriausiems mūsų someljė atsiveria keliai į pasaulines  varžybas. Lietuvoje išduotą someljė  sertifikatą pripažįsta tarptautinė someljė bendruomenė, todėl tikimės, kad ilgainiui vis daugiau profesionalų sieks savo profesinį meistriškumą patvirtinančio vardo“,- teigė Lietuvos someljė asociacijos prezidentas Arūnas Starkus.

Šiuo metu Lietuvoje yra 5 sertifikuoti someljė, 10 narių korespondentų ir per du šimtus esamų ir buvusių someljė mokyklos studentų.