Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

JAV darė spaudimą ES dėl GMO - atskleidžia slapti dokumentai

2011-01-07
Publicējiet savu rakstu

Atsakydamas į Prancūzijos 2007 m. inicijuotą projektą uždrausti „Monsanto“ genetiškai modifikuotas kukurūzų veisles, JAV ambasadorius, Craig‘as Stapleton‘as, George‘o Bush‘o (buvusio JAV prezidento) draugas ir verslo partneris, paragino Vašingtoną bausti ES šalis, kurios nepritaria GMO pasėliams savo šalyse – praneša britų dienraštis „The Guardian“ .
Dėl genetiškai modifikuotų pasėlių auginimo, kaip strateginio JAV vyriausybės ir jos komercinių interesų, JAV diplomatai vykdė spaudimą visame pasaulyje.

Kadangi daugelis katalikų vyskupų aršiai prieštaravo GMO kultūroms, JAV, siekdami užtikrinti savo interesus, taikė ypatingą spaudimą ir popiežiaus patarėjams.

Paviešintuose 2008 m dokumentuose informuojama, jog JAV ambasada Vatikane įsitikinusi, jog dėl sėkmingo popiežiaus „Šventojo sosto“ patarėjų lobizmo, popiežius iš esmės palaiko GMO auginimą, tačiau savo paramos neišreiškia viešai. JAV specialusis biotechnologijų srities patarėjas užsiėmė aktyviu lobizmu siekdamas užsitikrinti viešą popiežiaus palaikymą.  

„Egzistuoja tam tikros galimybės spręsti svarstomą problemą su Vatikano vadovo pagalba ir savo ruožtu daryti įtaką didžiajai Europos gyventojų daliai ir apskritai visose besivystančiose šalyse“, – pranešama slaptuose dokumentuose.

Paviešinti dokumentai taip pat rodo, kad JAV vyriausybė glaudžiai bendradarbiavo su tokiomis GMO kompanijomis kaip „Monsanto“. Taip pat paaiškėjo, jog Ispanija veikė, kaip JAV sąjungininkė, siekiant įtikinti ES nesugriežtinti reikalavimų, susijusių su biotechnologijomis. Viename JAV ambasados pranešime Madride teigiama: „Jei kris Ispanija, visa Europa kris iš paskos“. Slapti dokumentai taip pat atskleidžia, jog susitarimai buvo vykdomi ir prieš balsavimus dėl GMO Briuselyje.

MENIU.LT informacija
Parengė: Ieva Malaiškaitė, pagal guardian.co.uk
Nuotrauka: inmagine.com

2011 01 07