Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Berlyne vyko „Žalioji savaitė 2014-tieji“

2014-01-22
Publicējiet savu rakstu


Šių metų šalis, parodos partneris - Estija, kuri nuo 1994 metų yra pastovus parodos dalyvis. Estija antras pagal svarbą Vokietijos importo partneris. Pasak Estijos Žemės ūkio ministro Helir Valdor Seeder - „tokiai mažai šaliai kaip Estija, bendradarbiauti su „Žaliąja savaite 2014“ - didžiulė galimybė išreikšti save, parodyti, kad Estija - šalis, taip pat turinti įvairiausių produktų ir paslaugų , ir žinoma, patrauklus turizmo centras ...“

„Žalioji savaitėje 2014-tieji“ vyko daugiau nei 300 konferencijų, diskusijų ir seminarų, susijusius su dabartinių problemų žemės ūkyje sprendimu. Viena iš jų - Pasaulinis forumas mitybos ir žemės ūkio klausimais ( GFFA ), kuriame dalyvavo 200 žemės ūkio ministrų iš viso pasaulio.

Lietuvos žemės ūkio ministras Virgilijus Jukna sakė, jog šiemet buvo daug diskutuojama apie žmonijos aprūpinimą maistu, nes pasaulyje per milijardą žmonių neturi galimybės tinkamai maitintis. Todėl tokie susitikimai, forumai kartu su politikais leidžia ieškoti būdų, kaip spręsti šias globalines pasaulio problemas.

Lietuva parodoje dalyvauja dvyliktus metus iš eilės. Žemės ūkio ministerija pristato parodos lankytojams pieno ir mėsos įmonių gaminius, kurie jau eksportuojami į Vokietiją. Vokietija patenka į penketuką šalių, į kurias daugiausia vežama lietuviškos produkcijos. Šios parodos metu Lietuvos stendas galėjo pasidžiaugti išskirtiniu rusų dėmesiu.

Lietuva šioje parodoje prisistato kaip valstybė, eksportuojanti žemės ūkio ir maisto produktus, puoselėjanti ekologinį ūkininkavimą, išskirtinių ar naujų žemės ūkio ir maisto produktų gamybą.

Lietuvos stendas – tradiciškai medinė stilizuota pirkia. Lietuvos ekspozicijos dalyviai pasipuošė tradiciniais lininiais rūbais pristatė Lietuvos tautinį paveldą, įmonių ir ūkininkų ekologiškus bei išskirtinės kokybės maisto produktus.

„Pasaulio skonius“ galima buvo paragauti ir pamatyti ne tik europiečių stenduose, bet ir svečių iš Rytų ir tokių tolimų šalių kaip Australija, Brazilija, Kanada. Egzotiško skonio mėgėjai galėjo paragauti šviežiai spaustų Tailando mangų, papajų sultis, arabiškų alyvuogių, ant grilio keptos kengūrienos ar krokodilo mėsos.

Parodos lankytojai galėjo pamatyti ne tik maisto gamintojų stendus. „Žaliojoje savaitėje“ atskiri paviljonai: gyvuliams, naminiams augintiniam , medžioklei auginamų gyvūnų. Šiais metais parodoje galima buvo pamatyti gyvačių, vabzdžių , vorų, dekoratyvinių žuvyčių.

Atskiri paviljonai skirti daržovių augintojams, kuriuose buvo gausu nedideli šiltnamių ir lysvių. Pamatyti, kaip jose auga daržovės, jų paragauti ir norintiems įsigyti sėklų.

Augalų ir gėlių pasiūla stebino savo įvairove. Gėlių augintojų paviljone galima buvo pasivaikščioti grįstais takeliais, pasigrožėti fontanu ir aukštomis palmėmis.

2014m. parodoje, kurios 26 paviljonai užėmė 115 tūkst. kv.m. plotą, sulaukta gausiausio dalyvių skaičiaus per visą jos gyvavimo istoriją – 1 630 dalyvių atvyko iš 67 pasaulio valstybių. Pernai parodoje apsilankė 407 tūkst. lankytojų.