Šī tīmekļa vietne izmanto sīkfailus. Turpinot izmantot tīmekļa vietni, jūs piekrītat mūsu sīkfailu politikai. Plašāka informācija par sīkfailiem.

Pieņemt
+ Ieteikt restorānu
Ziņas

Armenia & wine

2013-07-16
Publicējiet savu rakstu


Dar VIII amžiuje iki mūsų eros, Urartos valdovai Armėniją vadino „vynuogynų žeme“, o graikų mokslininkai Herodotas, Ksenofontas ir Strabonas aprašė prekybą Tigro upės krantuose, kuomet Armėnijos pirkliai eksportavo savo puikius vynus asirams ir kitoms tautoms. 301 mūsų eros metais Armėnija tapo pirmąja tauta, priėmusia krikščionybę, būtent šiuo periodu vynas buvo svarbi įvairių religinių ritualų dalis.

1940 metais archeologinių ieškojimų metu Karmir-Blure („Raudonoji kalva“), netoliese sostinės Jerevanas, buvo rasta daugiau nei 400 antikinių vyno statinių. Nuostabiausias šių dienų atradimas - seniausia vyno spaudykla rasta Armėnijoje, skaičiuojanti daugiau nei 6.1 tūkstančius metų. Tai pati seniausia pasaulyje vyno spaudykla žinoma šiai laikais.

Visi atradimai ir istorija patvirtina, jog Armėnija – šalis padovanojusi pasauliui vynuoges ir vyną.

„Armenia Selected Red Dry 2009“ Lietuvos vyno čempionate apdovanotas sidabro medaliu

Neseniai Lietuvos rinkoje pasirodęs „Armenia Wine“ vyninės vynas įvertintas sidabro medaliu prestižiniame Lietuvos vyno čempionate. Geriausi šalies vyno ekspertai iš Areni vynuogės padarytą vyną įvertino 88 balais iš 100 galimų ir patvirtino, kad savo kokybe jis nenusileidžia geriausiems kitų regionų vynams.

Letuvos someljė asociacijos prezidentas Arūnas Starkus: „Armenia Selected Red Dry 2009, ragaujant aklai man priminė Centrinės Italijos Sangiovese: mėlynuojančios rubino spalvos, saldžiai kvepiantis trešnėmis, su vos juntama žemiškumo ir saldžia sausainukų ir vyšnių pabaiga. Sausas, elegantiškas, kartu koncentruotas – padarytas gerti su maistu, kaip ir dera tvirtas maisto ir vyno tradicijas turinčioje šalyje“.

Parodos „Vyno dienos“ organizatoriaus „Vyno klubo“ atstovas Arminas Darasevičius: „malonu, kad medalių įteikimo ceremonija vyko greta Armėnijos vyno ambasadoriaus Garniko Kazariano įmonės „Gadara“ stendo. Kasmet šio entuziasto dėka Lietuvos vyno mėgėjai gali paragauti vis geresnio Armėnijos vyno ir brendžio. Gerai, kad greta puikių pastiprinto „Gadara“ importuojamo vyno pasirodymo, Armėnijos vyno pramonė pasirodė ir puikia raudonojo vyno gamintoja. Neveltui Armėnijos vyno stendą nemažai parodos lankytojų pamini, kaip jiems labiausiai patikusį.“

Daugiau informacijos apie vynus bei kitus armėniškus gėrimus: www.gadara.lt
Telefonu: +37061857474