Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

„Čingischano“ virtuvės kariauna apgins nuo šalčio (Vilnius)

2005-11-08
Paskelbk savo straipsnį

Sostinės J. Basanavičiaus gatvėje veikiantis restoranas „Čingischanas“ buvo ir lieka vienintelis Centrinės Azijos tautų virtuvės bastionas ne tik Lietuvoje, bet, ko gero, ir kitose Baltijos šalyse. Vilniečiams pakako pusantrų metų įvertinti solidžią restorano aplinką ir tikrų Azijos virėjų gebėjimus. „Čingischano“ gerbėjų gretos ypač pagausėja orams atšalus.

Aštrumas - mitas
„Čingischano“ gastronominė geografija aprėpia Kazachstano, Kirgizijos, Uzbekistano, Turkmėnistano ir Azerbaidžano virtuvių tradicijas. Kad jos sulauks paklausos Lietuvoje, restorano steigėjai neabejojo. Jų svečiais tampa tiek jaučiantys nostalgiją sovietmečiu populiariems patiekalams, tiek ieškantys kulinarinių retenybių. Abiem atvejais šios vietos lankytojai žino, kad valgys šviežiai paruošto, aukštos kokybės ir sotaus maisto.

„Čingischano“ virtuvėje dominuoja sotūs mėsos patiekalai, tačiau iš gausaus valgiaraščio ras ko išsirinkti ir lengvų bei vegetariškų valgių mėgėjai.

Tiks restorano asortimentas ir vengiantiems aštrybių. Nors Centrinės Azijos virtuvę dar daugelis painioja su Artimųjų Rytų šalių ir net rytietišku maistu, „Čingischane“ ekstremalių pojūčių gomuriui teks patirti nebent specialiai paprašius. Dažniausi šios vietos patiekalų palydovai – svogūnai, česnakai, raudonieji pipirai, Azijos šafranas, malti barbarisai, mėtos, įvairios kalnų žolelės.

Galima ir be įrankių
Savininkams sunku išskirti valgius, kuriuos per pusantrų metų tekdavo dažniausia ruošti. Ko gero, pirmųjų gretas užimtų ant atviros ugnies kepami penkių rūšių šašlykai (18-25 Lt), kurių sąrašą šį mėnesį papildys dar trys. Su avienos, veršienos, veršelių ir avių kepenų bei širdžių, vištienos bei kalakutienos šašlykais patiekiama ant iešmų keptų bulvinių liuliakebabų.

Pikantiškiausias tarp naujienų bus rytietiškas šašlykas, kuriam naudojamos avienos kepenys.

Įvairios mėsos „rinktinė“ naudojama ir keturių receptūrų plovams (18-22 Lt). Šie valgiai gardinami rytietiškais vaisiais, žolelėmis ir, svečiui pageidaujant, gali būti aštresni ar švelnesnio skonio.

Laikydamiesi autentikos, plovus turėtume valgyti rankomis, tačiau, pasak restorano personalo, tokią egzotiką kol kas išmėgino tik pavieniai svečiai.

Nedaug kas įsidrąsino be įrankių valgyti ir į tešlą įsukto avienos patiekalo „Bišparmak“, nors net pavadinimas (liet. „penki pirštai“) sufleruoja, kad šį patiekalą drąsiai galima imti ranka. Tiesa, tradicinis „Bišparmak“ ruošiamas su arkliena. Tačiau lietuviai mėsinių arklių neaugina, o importuoti šios rūšies mėsą - brangu.

Nusiteikti avienos skoniui teks užsisakius dar vieno restorano „hito“ – didelių koldūnų „Manty“ su kapotu avienos ir veršienos faršu (18 Lt). Beje, su avienos sultiniu maišoma net šių koldūnų tešla.

Greitai pasisotinti pakaks ir sluoksniuotos tešlos pyragėlių „Samsa“ (8 Lt), kurių viduje taip pat slypi sultingas avienos ir veršienos įdaras.

Planus siūlyti kazachiško vyno, brendžių ir degtinės dėl importo suvaržymų savininkams teko atidėti ateičiai. Kol kas patiekalų skoniui nuplauti čia galima rinktis gruziniškų ir prancūziškų vynų.

Įvairių azijietiškų skanėstų už prieinamą kainą „Čingischane“ galima išmėginti užsukus dienos pietų (11-15 val.). Iki šiol už 15 Lt čia buvo siūloma trijų patiekalų kompleksas. Mažiau perpiet valgantys svečiai jau šį mėnesį galės rinktis tik salotų ir sriubos ar salotų ir pagrindinį patiekalą.

Saldžių įdomybių mėgėjai turėtų nepraleisti progos išmėginti restorano gamybos riešutinės chalvos, rytietiškų spurgų, obuolių su šafrano, riešutų ir medaus glazūra bei su medumi, kukurūzų miltais ir juodosiomis razinomis ruošiamo saldėsio „Džent“.

Penktadienių-sekmadienių vakarais „Čingischanas“ lankytojus rengiasi šildyti ne vien sočiais patiekalais. Prie rūsyje esančios banketų salės scenos svečius po truputį pratina įvairūs muzikantai.

Ramunė Žukauskienė
Vyganto Skaraičio nuotr.
„Laisvailaikio“ informacija