Žymus televizijos laidos virėjas vos neapnuodijo žiūrovų

Žymus televizijos laidos virėjas vos neapnuodijo žiūrovų

Didžiojoje Britanijoje žinomas televizijos laidos vedėjas apgailestavo, kad rekomendavo salotas pagardinti nuodingais ingredientais. Virtuvės šefas Antonis Worrallas Thompsonas pareiškė, jog vasaros patiekalus gali puikiai paskaninti juodoji drignė.

Anksčiau šis augalas buvo plačiai vartojamas ir auginamas daugelyje šalių. Dar senovėje arabai ir graikai ją naudojo anestezijai. Iš tikrųjų juodoji drignė yra nuodinga ir gali sukelti haliucinacijas, konvulsijas, vėmimą ar net lėtinę mirtį. Inkvizicijos raštuose šis augalas minimas kaip žalumos dalis, naudojama raganų skrydžiams, t. y. drignės sudėtyje yra alkaloidų, giosciaminų ir skoplamidų, kurie gali sukelti pojūčius, panašius į juntamus skrendant.

Pasirodo, A. Worrallas Thompsonas supainiojo augalus, mat panašiai skambėjo jų pavadinimai.

Žurnalas „Healthy & Organic Living“ publikuotame straipsnyje skubiai įspėjo: „Juodoji drignė – itin pavojingas augalas, kurio griežtai draudžiama dėti į maistą. Prieš vartodami laukinius augalus būtinai pasitarkite su specialistais“.

Juodąją drignę, kuri yra artima beladonos (beladonna) giminaitė, 1910 metais Londone daktaras Kripenas naudojo nuodijant savo žmoną Korą. Augalas buvo pagrindinis nuodų ingredientas, kuriuos išgėrė Romeo Šekspyro pjesėje.

Reuters korespondentų žiniomis, žinomas virėjas supainiojo juodąją drignę su baltąja balanda, kuri laikoma C vitamino šaltiniu ir yra puikiai tinkanti maistui. Baltoji balanda taip pat gali būti pavojinga sveikatai, nes jos sudėtyje yra daug nitratų, nors apsinuodijimo atvejų pasitaiko retai, praneša Garden Organic.

A. Worrallas Thompsonas prisipažino, kad dėl susidariusios situacijos jaučiasi labai nepatogiai. Kol kas žinių apie nukentėjusius negauta, praneša RIA Novosti.

Pagal www.rian.ru informaciją parengė Raminta Skripkaitė
Nuotraukos: www.lenta.ru
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną