Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Žmonėms su viršsvoriu stresas prideda papildomų kilogramų

2009-07-30
Paskelbk savo straipsnį

Visi puikiai žinome, kad į stresą reaguojame skirtingai – vieni pradeda valgyti mažiau, tuo tarpu kiti kuo skubiau eina į virtuvę ir tuština šaldytuvą...

Amerikiečių mokslininkai iš Harvardo universiteto atliko tyrimą, trukusį nuo 1995 iki 2004 metų. Jame dalyvavo 1335 žmonės. Mokslininkų komandai vadovavo Jason Block. Pasirodo, į stresą skirtingų lyčių atstovai reaguoja skirtingai. Be finansinių problemų mokant sąsakaitas, moterys jautriau reaguoja į problemas šeimoje, jos taip pat dažniau jaučiasi apribotos gyvenimiškų aplinkybių – visa tai neigiamai veikia figūrą ir auga dar daugiau nereikalingų kilogramai. Tuo tarpu vyrai tunka, kai silpnai sugeba save realizuoti darbe – jie jaučia stresą dėl hierarchijos, nesugebėdami atitikti naujus darbdavio reikalavimus, kai reikia kažko išmokti. Vyrams taip pat stresą patiria mokėdami sąskaitas ir kai jiems nesuteikiama galimybė priimti sprendimų.

Nuolatos patiriant stresą pasikeičia mūsų mitybos įpročiai ir gyvenimo būdas – dažnai nustojame sportuoti, maitinamės kaip papuola, siekdami „užkimšti“ skrandį ir dažnai malšiname alkį greitu maistu. Taigi apibendrinant galima pasakyti, kad kilogramų kiekis kartu su stresu auga priklausomai nuo lyties, maisto produktų, kuriais maitinamės pasikeitus sąlygoms, o taip pat nuo praeities faktorių – ar prieš tai žmogus buvome nutukę arba turėjome problemų su viršsvoriu.

Mokslininkai iš Harvardo universiteto nustatė, kad žmonės, kurių prieš tai turėjo aukštą KMI (kūno masės indeksas) patirdami stresą greičiau priaugdavo svorio. Tuo tarpu liekniems žmonėms toks efektas nepasireiškė. Tyrimo autoriai teigia, kad su stresu kovoti galima įvairiais būdais – diegiant lieknėjimo programas ligoninėse arba darbovietėse.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; siasat.com
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija