Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Žiupsnelis eksperimentų

2011-06-16
Paskelbk savo straipsnį

Populiarėjant maisto gaminimo ant ugnies kultūrai Lietuvoje, kepamos mėsos kvapas jau ne vien šiltų orų palydovas, nors neabejotinai grilis - vasaros sezono pramoga ir neatskiriamas atributas. Lietuvoje jau šeštus metus iš eilės vyksta grilio čempionatai. Čia susirenka geriausi grilio meistrai ir kepsnių ant gyvos ugnies entuziastai Lietuvoje. Paklauskite jų – ko reikia geram griliui ir, nesvarbu, kas tuo metu bus kepama: žuvis, mėsa, daržovės ar desertas, išgirsite: svarbiausia geri produktai ir tinkamai parinkti marinatas bei prieskoniai... na ir greičiausiai būtų sunku išsiversti be paties grilio. Visa kita – gudrybės ir fantazija.

Kaip paruošti maistą griliui

Mėgstančių kepti ant ugnies žodyne, savo vietą atrandantis trumpinys BBQ reiškia maisto gamybą ant atviros ugnies arba grilyje. Tad nors vis dar esame įpratę ant ugnies kepti kelias paras marinuotą mėsą, naudojant grilių gaminti galima bet ką, jei tarp ingredientų įdėsite žiupsnelį fantazijos.

Nepriklausomai nuo to, ką pasirinksite gaminimui (mėsą, žuvį, daržoves, varškės sūrį ar net vaisius...), svarbu, kaip pasirinkti produktai bus paruošiami, o dar svarbiau – ko norite ir ko tikitės lėkštėje. Būdų ir priemonių būsimam patiekalui suteikti išskirtinį ir originalų skonį – begalė. Atradimų raktas – eksperimentai. Tiesa, tam reikia trupučio žinių ir patirties, o jei tokių stokojate – reikalą patikėkite paprastesniam sprendimui.

Paprastesnis sprendimas - geresnis rezultatas

Profesionalaus kulinaro, „Santa Maria“ prieskonių eksperto Artūro Braslausko teigimu, gaminant maistą ant ugnies svarbiausias elementas, kuris užtikrina kokybišką rezultatą –tinkamai paruošta mėsa ar kiti produktai. Skubantiems arba nedaug patirties kepime ant gyvos ugnies turintiems, tačiau eksperimentuoti trokštantiems pirkėjams „Santa Maria“ siūlo grilio aliejų bei įvairius marinatus. Juokais šiuos du priedus pavadinęs grilio „tėvu“ ir „motina“ Artūras užsimena ir apie „vaikus“, taip pat reikalingus eksperimentavimui ir saviraiškai. Tai įvairūs BBQ glajai, prieskoniai ir padažai, kurie „atkeliavo“ iš grilio „gimtinės“ JAV .

Marinatai skirstomi į šlapius bei sausus. Kuris geriausiai atitinka Jūsų skonį ir poreikius išsiaiškinsite tik juos išbandę, o kaip žinia – bandyti ir eksperimentuoti labai smagu. Sausi marinatai, kurių pagrindas įvairios prieskoninės žolelės, druska ir daržovės pagardina produktą, suteikdami pikantišką aromatą ir skonį. Tai paprastas būdas atrasti kulinarines vingrybes, neturintiems daug žinių ir pasijusti ant ugnies kepto maisto meistrais. Jei vis dar nesitiki, kad mėsą įmanoma išmarinuoti vien sausu žolelių ir prieskonių mišinių prisiminkite šašlykų ir ant ugnies kepto maisto virtuozai kaukaziečiai, nuo seno mėsą marinuojantys vien žolelėmis. Jei mėsa kietoka į ja tiesiog pridedama daugiau svogūnų.

Jei vis tik bijote, jog nepasimarinavusi skystame marinate mėsa bus kieta ar neįsigėrusi pikantiškų skonių ir aromatų   - tinkamiausias pasirinkimas šlapi marinatai. Anot A.Braslausko, jie nenustelbia natūralaus produkto skonio, tačiau prideda jam lengvus, norimus „tonus“ ir sušvelnina mėsos tekstūrą. „Santa Maria“ šlapi marinatai pagaminti sulčių ir/ar vandens pagrindu, todėl išsiskiria iš kitų marinatų subtiliu savo poveikiu. Prieskonių eksperto teigimu šie marinatai neįsiskverbia giliai į mėsą, todėl galite būti tikri, kad valgysite jautieną su subtiliu prieskoniu, o ne marinato skonio gaminį. „Visi marinatai ir prieskoniai skirti tam, kad paryškintų pagrindinį produktą, ir jo geriausias skonines savybes“ – teigia A. Braslauskas.

Erdvė eksperimentams

„Norint atrasti originalius sprendimus - svarbiausia nebijoti ir naudotis galimybe eksperimentuoti. Ruošiantis iškylai ar paprasčiausiai vakarienei turėkite viziją, kokį rezultatą norėsite matyti finale“, - pataria prieskonių ekspertas. Pirmiausiai pagalvokite, kas bus Jūsų „valgytojai“.

Straipsnio tęsinį skaitykite naujausiame „Restoranų verslo“ numeryje: www.restoranuverslas.lt

„Restoranų verslas“ ir Meniu.lt informacija
Parengė: Andrius Kužulis

2011 06 16