Ženevoje vėl leidžiama rūkyti restoranuose

Ženevoje vėl leidžiama rūkyti restoranuose

Šveicarijoje Aukščiausiasis teismas anuliavo įstatymą, draudžiantį rūkyti viešose vietose. Sprendimas buvo priimtas referendume vasario mėnesį. Kol valdžia aiškinasi, ar įstatymas teisingas juridiškai, o tai, ekspertų nuomone, gali užtrukti dvejus metus, dauguma restoranų, kavinių ir barų durys vėl atvertos rūkaliams.

Norėdami patenkinti visų klientų įgeidžius, maitinimo įstaigų savininkai verčiasi per galvą. Vieni atskiria specialias zonas rūkantiesiems, kiti – įveda griežtą apsilankymo valandų režimą. Pavyzdžiui, vienoje Ženevoje esančioje įstaigoje leidžiama rūkyti tik po 18-os valandos.

Primename, jog rūkymas – viena iš priklausomybių rūšių, keliančių didžiausią pavojų žmogaus sveikatai: 90 proc. diagnozuotų plaučių vėžio atvejų yra tiesiogiai susiję su rūkymu. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, buvimas prirūkytoje aplinkoje 20-30 proc. didina vėžio riziką nerūkantiems. Cheminės „pasyvių“ tabako dūmų medžiagos kenkia širdies ir kraujagyslių sistemai. Moksliniais tyrimai įrodyta, jog priverstinis kvėpavimas tabako dūmais yra įvairių ligų, neįgalumo ar net mirties priežastis.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.restorus.com
Nuotrauka: www.sxc.hu
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną