Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Žalioji arbata padeda gydant leukemiją

2009-05-31
Paskelbk savo straipsnį

Specialistai iš Majo klinikų Minesotoje (the Mayo Clinic in Minnesota) išsiaiškino, kad antioksidantai, esantys žaliojoje arbatoje, žudo vėžines ląsteles, o kartu ir mažina vėžinių susirgimų simptomus. Mokslininkai nuo 1970-tųjų metų tyrė priešvėžines žaliosios arbatos savybes ir aptiko, kad šalyse, kuriose gyventojai mėgsta šią arbatą, daug rečiau suserga vėžiu.

2004 metais tyrimas su pelėmis parodė, kad antioksidantai, esantys žalioje arbatoje naikina vėžines ląsteles esant leukemijai. Preliminarūs rezultatai byloja apie tai, kad toks pat arbatos efektas veikia pacientus, kenčiančius chroniška limfocitarine leikoze (viena dažniausiai pasitaikančių leukemijos formų).

Sergantiems šia liga gydytojai rekomenduoja žaliosios arbatos vartoti nuo 400 iki 2000 miligramų dukart per dieną. Dauguma jų pastebėjo limfinių mazgų sumažėjimą maždaug 50-čia procentų. Specialistų nuomone, žalioji arbata gali stabilizuoti sergančiųjų būklę ankstyvoje stadijoje ir sulėtinti negalavimų vystymąsi.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: Telegraph. co.uk
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija