Žalioji arbata apsaugo dantis ir dantenas nuo ligų

Žalioji arbata apsaugo dantis ir dantenas nuo ligų

Jau seniai žinoma, kad žalioji arbata yra ne tik skanus, bet ir sveikas gėrimas, vertinamas tiek Azijoje, tiek Vakarų šalyse. Dar nuo senų laikų kinai ir japonai šlovino žaliąją arbatą bei naudojo ją įvairioms ligoms gydyti. Paskutiniai moksliniai tyrimai parodė, jog šis gėrimas padeda išlaikyti normalų kūno svorį, gerina širdies darbą, neleidžia vystytis vėžinėms ląstelėms.

Japonų odontologai aptiko dar vieną teigiamą žaliosios arbatos savybę. Pasak jų, nuo reguliariai geriamos arbatos tvirtėja dantys, apsaugomos dantenos. Tyrime dalyvavo 940 vyrų (49–59 m.). Paaiškėjo, kad tie, kurie kasdien gėrė žaliąją arbatą, turėjo sveikesnius dantis, nesiskundė periodontitu, burnos gleivinės bei dantų audinių uždegimais, dėl kurių gali kilti sudėtingos komplikacijos. Pastebėta, kad su kiekvienu per parą išgertu žaliosios arbatos puodeliu sumažėjo visų trijų uždegimų požymiai.

Teigiamas poveikis pasireiškia todėl, kad gėrimo sudėtyje yra katechino antioksidantų, kurie apsaugo nuo periodontito. Tokiu būdu gėrimas ne tik padeda išvengti chroniškų burnos ertmės susirgimų, dėl kurių kyla dantenų ir dantų emalio ligos, bet ir apsaugo organizmą nuo kitų progresuojančių ligų, susijusių su periodontitu (pavyzdžiui, diabeto ar širdies ligų).

Gydytojai pabrėžia, jog rūpintis dantimis bei dantenomis yra gyvybiškai svarbu dėl viso organizmo. Žalioji arbata gali būti paprasta ir efektyvi priemonė daugelio ligų profilaktikai.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.ami-tass.ru
Nuotraukos: corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną