Vyresniems vyrams alkoholis kenkia labiau

Vyresniems vyrams alkoholis kenkia labiau

Ne veltui vyresnio amžiaus žmonės atsargiau vartoja alkoholį. Amerikiečių mokslininkai nustatė, kad net keli stikliukai stipresnio gėrimo jiems gali pakenkti labiau nei jauniems žmonėms.

Sara Nixon iš Floridos Gainesville universiteto ištyrė 42 vyrus (50–74 metų) ir 26 vaikinus (25–35 metų). Tyrimo dalyviai buvo padalinti į dvi lygias grupes: vienų paprašyta išgerti saikingą alkoholio kiekį, kitų – nealkoholinių gėrimų. Pastaroji grupė buvo sudaryta patikrinti, ar veikia placebo efektas. Pirmos grupės vyrų kraujyje rastas vienodas alkoholio kiekis.

Po to tyrimo dalyviai atliko testą – kiekvienam reikėjo kuo greičiau sujungti sunumeruotus taškus. Ši užduotis leido mokslininkams įvertinti tyrimo dalyvių regėjimo-judėjimo koordinaciją, planavimo sugebėjimus bei loginį mąstymą. Testas atliktas du kartus: praėjus 25 ir 75 minutėms po gėrimų suvartojimo. Mokslininkai nustatė, kad vyresnio amžiaus vyrams sunkiau sekėsi susidoroti su užduotimi nei jaunesniems. Įdomu ir tai, jog vyresnio amžiaus vyrai   savo būklę įvertino kaip gerą. Skirtingo amžiaus žmonės, kurie negėrė alkoholinių gėrimų, užduotis atliko vienodai.

Tyrimo autorės nuomone, stipresnis alkoholio poveikis vyresnio amžiaus vyrams keltų didelį pavojų, jeigu pastarieji atsisėstų prie automobilio vairo. Moteris pataria šiems vyrams neskubėti, pasėdėti ilgiau su draugais, kad susilpnėtų alkoholio poveikis: „Suvalgykite desertą, o automobilį palikite stovėjimo aikštelėje, grįžkite namo taksi“, – komentavo Sara Nixon.

Mokslininkai nesugeba paaiškinti, kodėl vienodas išgerto alkoholio kiekis vyresnius vyrus veikia labiau nei jaunus. Nixon taip pat pabrėžė, kad šio tyrimo metu buvo stebimas tik trumpalaikis alkoholio poveikis, kuris pasireiškia iš karto. Tyrimo autorė teigia, kad didžiausia vyresnio amžiaus vyrų problema yra savo galimybių pervertinimas. Išsamus straipsnis apie šį tyrimą publikuotas „Journal of Studies on Alcohol and Drugs“.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną