VMI nebaus naudojančių neperprogramuotus kasos aparatus

VMI nebaus naudojančių neperprogramuotus kasos aparatus

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad sausio pradžioje neperprogramuoto ir nepritaikyto skaičiuoti naująjį PVM tarifą kasos aparato naudojimas nebus traktuojamas kaip pažeidimas.

2008 m. gruodžio 19 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI), atsižvelgdama į diskusijose su verslininkais išsakytomis problemas ir vadovaudamasi protingumo principu, formalius neatitikimus naujiems teisės aktams nelaikys pažeidimu.

Taip pat VMI pakeitė kasos aparatų naudojimą reglamentuojančius teisės aktus bei leidžia naudoti neperprogramuotus ir spausdinančius kvituose senąjį pridėtinės vertės mokesčio tarifą kasos aparatus, kol jie bus tinkamai sutvarkyti.

Šią nuostatą VMI prie FM viršininkas Modestas Kaseliauskas išsakė institucijos inicijuotame susitikime su Lietuvos prekybos įmonių asociacija ir didžiųjų prekybos tinklų atstovais. Diskusijoje su verslininkais aptartos galimos verslininkų problemos keičiantis pridėtinės vertės, gyventojų pajamų ir kitų mokesčių tarifams bei perprogramuojant elektroninius kasos aparatus, pertvarkant darbo užmokesčio apskaitos programas.

„Mokesčių inspekcija ragina kasos aparatų perprogramavimą atlikti kuo skubiau, tačiau tuo pačiu pažymi, kad verslininkai nuo sausio 1-osios gali naudoti ir neperprogramuotus kasos aparatus, kvituose ir kasos aparato dienos ataskaitose (,,Z“) gali spausdinti nepakeistus PVM tarifus ir neperskaičiuotas PVM sumas. Tačiau kasos aparato Kasos operacijų žurnaluose (apskaitos registruose) turi įrašyti naujus PVM tarifus ir atitinkamai apskaičiuotas PVM sumas“, — VMI poziciją išsakė M. Kaseliauskas.

Šiuo metu Lietuvoje yra apie 80 tūkst. elektroninių kasos aparatų bei per 500 sertifikatus turinčių specialistų jiems aptarnauti. Perprogramuoti kasos aparatus pagal galiojančius teisės aktus skirta 10 dienų, šis terminas gali būti pratęsiamas iki 20 dienų. Verslininkų teigimu, ne visi verslininkai spės pasiruošti PVM tarifo pasikeitimui.

VMI, siekdama padėti verslininkams kuo sklandžiau pasiruošti mokesčių reformai, teikia paaiškinimus dėl įstatymų projektų, rengia diskusijas ir susitikimus su asocijuotomis verslo struktūromis. Šią savaitę planuojamas susitikimas su Investuotojų forumu, Lietuvos pramoninkų konfederacija, Vilniaus prekybos, pramonės ir amatų rūmais, Švedijos prekybos taryba, Lietuvos auditorių rūmais, Lietuvos buhalterių ir auditorių asociacija bei kitais verslo atstovais.

Daugiau informacijos apie mokesčių teisės aktų pasikeitimus, jų taikymą, mokesčių apskaičiavimą, deklaravimą bei sumokėjimą galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt bei paskambinus į Mokesčių informacijos centrą nemokamu telefonu 1882.

VMI informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną