Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Viršsvorį įtakoja emocinė būklė patirta vaikystėje

2009-09-25
Paskelbk savo straipsnį

20 metų trukęs britų mokslininkų tyrimas parodė, jog nutukimo priklausomybę įtakoja emocinė žmogaus būklė patirta vaikystėje.

Tyrime, atliktame Londono Kings koledže dalyvavo 6,5 tūkstančių žmonių, gimusių 1970 metais. Tyrimas truko 20 metų. Iš pradžių medicinos seserys fiksavo 10-ties metų vaikų svorį ir ūgį. Vėliau buvo stebima tiriamųjų emocinė būklė. Praėjus 20 metų buvo atlikti analogiški analizai. Išaiškėjo, kad 10 metų vaikai, kurie prastai save vertino, buvo itin jautrūs ir nepasitikintys savimi, dažniau kaupė viršsvorį artėjant 30 metų, nei tie, kurie labiau pasitikėjo savimi.

„Iki šiol viršsvoris buvo laikomas tiesiogine medicinine problema, susijusia su sutrikusia medžiagų apykaita. Vienok mūsų darbai parodė, jog emocinės problemos taip pat yra rizikos faktorius, įtakojantis šio susirgimo vystymąsi“, - teigė tyrimui vadovavęs profesorius David Koller.

„Be to, kalbama ne apie rimtus psichologinius sutrikimus. Nerimas bei žemas savęs vertinimo lygis mūsų tiriamųjų buvo normos ribose“.

„Nors mes negalime teigti, jog vaikystėje buvusios emocinės problemos sukelia viršvsorį, esame įsitikinę, kad tai daro įtaką su tokiais faktoriais, kaip tėvų svoris, mityba bei fizinis aktyvumas“, - pareiškė kitas tyrimo autorius Andrew Ternout.

Vyras pabrėžė, kad šios problemos sprendime pagelbėti gali išskirtinė atspara socialinių bei emocinių aspektų procesuose, tame tarpe dėmesio sukoncentravimas į teisingą savęs vertinimą.

Daktaras Yan Kempbell iš labdaros organizacijos Weight Concern, tiriančios viršsvorio problemas mano, kad tyrimo rezultatai pabrėžia būtinybę kaip įmanoma anksčiau rūpintis vaiku, kad vyresniame amžiuje neatsirastų papildomi kilogramai.

„Atlikti tyrimai rodo susirūpinimą keliančius įrodymus. Kaip mes ir įtarėme, vaikų psichologinės problemos veikia svorio augimą, o taip pat ir sveikatos sutrikimus“, - kalbėjo Kempbell.

„Daugumai suagusiųjų, su kuriais mes dirbame, pastebėtos gilesnės emocinės problemos bei žemas savęs vertinimas, be to tiriamieji sunkiai leidžiasi gydomi. Todėl į šį problemos sprendimą būtina įtraukti ne tik gydytojus, bet ir tėvus, mokytojus bei visus, kurie yra atsakingi už vaikų gerbūvį.

Beje, kas trečias vaikas JAV ir kas ketvirtas Kanadoje kenčia dėl viršsvorio, tačiau tik 13,1 procentų papildomų kilogramų turintys mokiniai nepatenkinti savo išvaizda.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: medlink.ru
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija