Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Vilniuje - ispaniškas baras intelektualiems gurmanams (Vilnius)

2009-12-17
Paskelbk savo straipsnį

Šiandien,  17 val., Vilniaus senamiestyje (Subačiaus g. 2) atidaromas ispaniškas baras „California“. Kalbant žurnalistų žargonu, kol kas tai „pilotinis projektas“. Jei viskas vyks pagal planą, baras atsidarys kitą dieną. Vakaro metu Someljė Arūnas Starkus surengs ispaniškų vynų degustaciją.

California stilių galima apibūdinti taip: tapas *, vynas ir linksma muzika. Tai bus viena iš tų jaukių demokratiškų vietų, kur maistas – kokybiškas, vynas – nebanalus, o kainos – nedidelės. Ispaniški ir kalifornietiški vynai bus pateikiami ir buteliais, ir pilstomi į taures. Pilstomi bus ir brangesni vynai nes, anot savininkų, – „geri dalykai turi būti prieinami kiekvienam mokančiam jais džiaugtis.“

Bus siūloma ir stipriųjų gėrimų bei ispaniškų kokteilių, kurie pasižymi nuoširdžiu paprastumu ir tuo, kad visada maišomi su gera nuotaika. Be šaltų ir karštų tapas meniu bus gaspačio (pomidorų šaltsriubė), aštuonkojo salotos, krevetės pil –pil (su česnakais ir aliejumi) ir laukinių kiaulių kumpis Pata Negro („Juoda koja“). Visas meniu lankytojams bus pristatytas šiek tiek vėliau.

Kaip ir pridera California turės ir kalifornietiškąjį meniu . Šis kodas reiškia, kad pagrindinius baro patiekalus galima užsisakyti bet kada, kai tik baras veikia. Savaitgaliais California dirbs iki 05:00, tad sekmadienio rytą, grįžtant iš vakarėlio galima pasimėgauti karštu sultiniu su šviežia bandele. Kalbant apie sriubas, reikia paminėti, kad jų visad bus bent dviejų rūšių, jas galima bus išsinešti su savimi, kaip kavą ar arbatą.

California – tai baras kuriame nuolat skambės muzika, daugiausia ispaniška ir lotynų amerikiečių, kartais roko ar džiazo klasika. Visad gerai atliekama, ir visad geras garsas. Baras planuoja rengti DVD peržiūras. Ant didelio ekrano bus rodomi klasikinių roko ir džiazo atlikėjų koncertai.

Specialiai California sukurtas interjeras, užsakyti baldai. Atkreipkite dėmesį į ypač gerą garso izoliacija ir ventiliaciją. Viešbučio kaimynystė nevers jaustis nejaukiai, pagrindinis įėjimas į California bus iš gatvės, o prašmatnus interjeras tik suteiks papildomo šarmo ir spalvų. Bus ir šios kaimynystės privalumų: baras ribosis su viešbučio rūkomuoju, kur bus leidžiama apsilankyti California lankytojams.

Informaciją teikia Vilius Šimkus (8 618 12 107); Olegas Vasinas (8 699 27 449)

Baro informacija

* Pilotinis projektas – taisyklingai bandomasis projektas. Tam tikras veiklos palnas, jei jis pavyksta, tada dirbama toliau.

** Tapas – ispaniškai dangtelis. Tai šalti ir karšti užkandžiai kuriuos Ispanijos vyninėse anksčiau patiekdavo ant padėkliuko, kurį šeimininkas uždėdavo ant taurės. Viduržemio jūros šalyse iki šiol gerti vyną be užkandos laikoma nepadoru.