Vilniuje bus išrinktas geriausias Baltijos šalių someljė (Vilnius)

Vilniuje bus išrinktas geriausias Baltijos šalių someljė (Vilnius)

Spalio 24-25 d., Vilniuje, vyks Baltijos someljė čempionatas „Vana Tallinn Grand Prix 2008“. Trijų geriausių Lietuvos, Latvijos ir Estijos someljė profesinius įgūdžius vertins tarptautinė komisija, kuriai pirmininkaus Vokietijos kulinarijos ir vyno ekspertas bei knygų apie vynus autorius Guy Bonnefoit.

„Baltijos someljė čempionatą „Vana Tallinn Grand Prix“ inicijavo Estijos alkoholinių gėrimų gamintojas „Liviko“, siekdamas ugdyti alkoholio vartojimo kultūrą Baltijos šalyse. Rengiamas jau trečius metus, čempionatas tapo prestižiniu įvykiu, skatinančiu Baltijos šalių someljė nuolat tobulinti savo profesinius įgūdžius“, – teigia „Liviko“ valdybos pirmininkas Janekas Kalvi.

„Kompanija „Liviko“ Baltijos šalių someljė čempionatą pavadino kultinio prekės ženklo ir tarptautiniu mastu žinomo Estijos nacionalinio gėrimo – likerio „Vana Tallinn“ – vardu, kurio per „Liviko“ gyvavimo istoriją buvo pagaminta daugiau nei 90 milijonų vienetų. O someljė yra visų gėrimų ekspertas – ne tik vynų, kaip dažniausiai teigiama“, – sako Janekas Kalvi. Dėl geriausio Baltijos šalių someljė titulo varžysis Lietuvos atstovai Arminas Darasevičius iš „Vyno klubo“, Stanislavas Smolskij iš įmonės „Eugesta“ ir Jūratė Volodzko iš vyno namų „La Cave“. Latvijos kandidatai – Raimonds Tomsons ir Kaspars Vezitis iš restorano „Vincents“ bei Janis Kalkis iš restorano „Jurmala SPA Hotel“. Estijai atstovaus Kristjan Markii iš restorano „Balthasar“, Kristjan Peäske iš restorano „Three Sisters Hotel“ ir Aivar Vipper iš viešbučio „Tallink Spa Hotel“.

Pretendentai į geriausio someljė vardą turės pademonstruoti tiek teorines žinias, tiek praktinius įgūdžius. Čempionato atidarymo dieną, t. y. penktadienį, spalio 24-ąją, kandidatai turės atsakyti į 54 testo klausimus, degustuojant užrištomis akimis, atpažinti dvi vyno rūšis ir varžytis dekantavimo rungtyje. Keturi geriausi dalyviai turės teisę dalyvauti finale.

Finaliniame etape, spalio 25 dieną, keturi geriausi kandidatai varžysis šešiose kategorijose. Geriausi gėrimų ekspertai, degustuojant užrištomis akimis, turės identifikuoti sausą raudonąjį vyną, sausą baltąjį vyną, saldų baltąjį vyną, šampaną ir penkis stipriuosius alkoholinius gėrimus. Kitos varžybų kategorijos – dekantavimas, šampano patiekimas, vyno meniu korekcijos, vyno ir maisto derinimas bei cigarų pristatymas.

Baltijos šalių someljė čempionatas „Vana Tallinn Grand Prix“ rengiamas jau trečią kartą. Renginys organizuojamas kompanijos „Liviko“ iniciatyva, bendradarbiaujant su Lietuvos, Latvijos ir Estijos someljė asociacijomis. Šis čempionatas 2006 metais vyko Taline, 2007 metais – Rygoje. Pernai čempionato nugalėtoju tapo Latvijos someljė Raimonds Tomsons iš restorano „Vincents“. Nors geriausias someljė bus renkamas iš trijų Baltijos šalių kandidatų, šį kartą jame dalyvaus ir kitų šalių atstovai: Ukrainos someljė Andrew Iemelianov iš restorano „Egoist“ ir Rusijos atstovė Youlia Khaibullina iš restorano „Skazka“.

Geriausią Baltijos šalių someljė rinks tarptautinė komisija, kurios pirmininkas yra kulinarijos ir vyno ekspertas bei knygų apie vynus autorius Guy Bonnefoit. Žiuri sudaro Lietuvos someljė asociacijos prezidentas Arūnas Starkus, Estijos someljė asociacijos prezidentas Urvo Ugandi, Latvijos someljė asociacijos narys M ā rcis Mitr ē vics, Ukrainos someljė asociacijos prezidentas Dmytro Sydorenko ir Sant Peterburgo someljė asociacijos prezidentas Igor Sharbatov iš Rusijos. Didžiausias Estijos alkoholinių gėrimų gamintojas „Liviko“ šiemet švenčia 110 metų jubiliejų. „Liviko“ ne tik gamina alkoholinius gėrimus, bet yra įsteigęs didmeninės prekybos tinklus Estijoje, Latvijoje ir Lietuvoje, kuriuose platinama kompanijos produkcija ir importuojama aukštos kokybės kitų gamintojų produkcija iš viso pasaulio.

Nuo 2007 metų „Liviko“ valdo antrą pagal dydį Latvijoje didmeninės prekybos alkoholinių gėrimų kompaniją „LION LIVIKO“ (anksčiau „L.I.O.N.&Ko) ir vieną iš trijų didžiausių Lietuvos alkoholinių gėrimų gamintojų ir importuotojų „Liviko“ (anksčiau UAB „L.I.O.N. gėrimai“).

Apie „Liviko“ grupę
„Liviko“ grupė – ilgametę patirtį alkoholio rinkoje turinti įmonė, prekiaujanti, gaminanti ir atstovaujanti kokybiškus produktus. „Liviko“ grupę sudaro kompanijos, veikiančios trijose Baltijos šalyse. „Liviko“ AS Estijoje buvo įsteigta 1898 metais ir yra seniausia alkoholinių gėrimų gamintoje Baltijos šalyse. 2007 metais „Liviko“ AS įsigijo kompanijas „L.I.O.N. & Ko“ Latvijoje ir „L.I.O.N. gėrimai“ Lietuvoje. „Liviko“ AS apyvarta 2007 m. sudarė 275 mln. Lt. „Liviko“ grupė priklauso koncernui „NG Investeeringud“, kurio apyvarta 2007 m. sudarė 1,5 mlrd. Lt.

Apie „Liviko“ Lietuvoje
Didmeninės prekybos alkoholiniais gėrimais bendrovė „L.I.O.N. gėrimai“ buvo įsteigta 1997 metais. 2007 metais Estijos kompanija „Liviko“ įsigijo šią bendrovę, kuri tapo „Liviko“ atstovu Lietuvoje. Šiandien įmonė yra viena didžiausių alkoholinių gėrimų importuotojų Lietuvoje ir turi plačiai išvystytą prekybos tinklą. Pagrindinis biuras Lietuvoje yra Vilniuje. Įmonėje šiuo metu dirba 75 kvalifikuoti darbuotojai.

Kompanijos „Liviko“ informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną