Viešbučiui „Reval Hotel Neris“ įteiktas „Žaliojo rakto“ diplomas

Viešbučiui „Reval Hotel Neris“ įteiktas „Žaliojo rakto“ diplomas

Naujai šiais metais Kaune duris atvėręs viešbutis „Reval Hotel Neris“ siekia atitikti aplinkosauginius reikalavimus. Tai pirmasis viešbutis Kauno mieste, kuriam 2008 m. lapkričio 20 dieną įteiktas „Žaliojo rakto“ diplomas.

„Žaliojo rakto“ programa – tai viena iš aplinkosauginių programų, skirta apgyvendinimo paslaugas teikiančio sektoriaus įmonėms, kurios laikosi nustatytų reikalavimų.

Apie dalyvavimą šioje programoje buvo pradėta galvoti dar prieš pradedant renovuoti viešbutį. Pastato rekonstrukcijos metu buvo instaliuoti ekonomiški šildymo, vėdinimo, elektros vandens tiekimo įrenginiai. Įdiegta kompiuterizuota pastato valdymo sistema suteikė plačias galimybes įjungti ir išjungti įrenginius nustatytu režimu ir laiku.

„Žaliojo rakto“ programai įgyvendinti viešbutyje buvo suburta darbuotojų komanda, kuri rūpinasi standartų įgyvendinimu. Viešbučio aukštuose pastatyti specialūs atliekų konteineriai, į kuriuos svečiai gali mesti ir tuo pačiu rūšiuoti atliekas. Kambarių tvarkytojos savo vežimėliuose taip pat turi specialius maišus, pritaikytus skirtingoms atliekoms rūšiuoti.

Su atliekų rūšiavimu nemažai susiduria ir maisto ir gėrimų skyrius. Siekiant sumažinti popierinių atliekų kiekį, viešbutis įsigijo popieriaus atliekų presą. Juo supakuotos popierinės atliekos užima mažiau vietos, lengviau laikytis priešgaisrinių reikalavimų, atliekų surinkėjams nebereikia dažnai atvykti ir išvežti tuščias dėžes, pilnas oro.

Apie gamtosauginę veiklą nuolatos informuojami ir svečiai. Įrengtas „žaliasis“ kampelis, kuriame svečiai gali rasti informacijos apie vykdomą aplinkosauginę programą, panaudotoms baterijoms mesti skirtą konteinerį. Kiekvieno svečio numerio vonios kambaryje taip pat yra informacija, skatinanti svečius taupyti vandenį, chemikalus rankšluosčiams skalbti. Šiltuoju metų laiku svečiams nuomojame dviračius.

Tikimasi ateityje rasti daugiau būdų, kaip ekonomiškai viešbutyje naudoti išteklius, kiek galima mažiau kenkiant aplinkai, apie tai informuoti viešbučio svečius ir šviesti darbuotojus.

„Reval Hotel Neris“ informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną