Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Viešbučių labui pakeistos Civilinio kodekso nuostatos

2009-10-27
Paskelbk savo straipsnį

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacija (LVRA) jau keletą metų inicijavo, laukė ir stengėsi, kad asociacijos narių naudai būtų priimtos Civilinio kodekso pataisos, apibrėžiančios viešbučių civilinę atsakomybę svečių turto atžvilgiu.

Iki šiol Lietuvoje viešbučių civilinė atsakomybė nebuvo ribojama, t. y. dingus svečių turtui, visais atvejais viešbutis turėjo kompensuoti neribotą žalą. Tokiu būdu viešbučiai galėjo nukentėti ir nuo nesąžiningų klientų.

Š. m. spalio 22 d. Seimas priėmė Civilinio kodekso 6.750, 6.751, 6.754 ir 6.865 straipsnių papildymo ir pakeitimo įstatymą (projektas Nr. XIP-675), už kurį teigiamai balsavo 87 Seimo nariai.

Jame patikslintos nuostatos dėl viešbučių valdytojų materialinės atsakomybės ribojimo už sugadintą, sunaikintą ar prarastą svečių turtą. Nustatyta, kad kai turtas nėra perduotas viešbučiui saugoti, išskyrus atvejus, kai viešbutis atsisakė priimti saugoti turtą, kurį jam privaloma priimti saugoti, civilinę atsakomybę už viešbutyje apsigyvenusio asmens daiktų praradimą, trūkumą ar sugadinimą riboja viešbutyje apsigyvenusio asmens vienos nakvynės viešbutyje kaina, padauginta iš šimto. Civilinę atsakomybę už viešbutyje apsigyvenusio asmens vieno daikto praradimą, trūkumą ar sugadinimą riboja viešbutyje apsigyvenusio asmens vienos nakvynės viešbutyje kaina, padauginta iš penkiasdešimties.

Nuoroda į įstatymo pakeitimo projektą >> 


LVRA ir Meniu.lt informacija