Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Viešbučiai ir restoranai pradeda protesto akciją

2009-06-11
Paskelbk savo straipsnį

Lietuvos viešbučiai ir restoranai pradeda įspėjamąsias protesto akcijas „Lietuva užsidaro! Grįžtame 1000 metų atgal“. Jų metu kelioms valandoms viešbučiuose bus išjungiama šviesa, restoranuose ir kavinėse neskambės muzika, o svečiams bus pateikiama informacija apie sudėtingą padėtį, į kurią Vyriausybės sprendimai įstūmė visą turizmo verslą. Jei Vyriausybė neatkreips dėmesio į verslo reikalavimus, liepos 5-6 dienomis bus paskelbta visuotinė viešbučių ir restoranų protesto akcija.

„Dėl turizmo verslą žlugdančių sprendimų, pirmiausia PVM padidinimo, darbo turizmo, viešbučių ir restoranų versle šiemet jau neteko apie 10 tūkstančių žmonių. Jei niekas nesikeis iki metų pabaigos, bankrutuos arba sustabdys veiklą iki 20 proc. šiame versle veikiančių įmonių, o darbo neteks dar iki 5 tūkstančių darbuotojų. Tai yra visiškas smulkaus ir vidutinio verslo naikinimas“, – Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė sako Evalda Šiškauskienė.

Šiandien viešbučiuose ir restoranuose nuo 22 iki 24 val. užges šviesa, nebegros muzika arba skambės gedulinga, darbuotojai bus apsirengę juodai ir prisiklijavę akcijos lipdukus, plakatai kabos ir įstaigų languose. Anot asociacijos prezidentės, prie protesto jau sutiko prisijungti daugiau kaip 100 asociacijos narių, sutikimą davė 24 iš 27 didžiausių sostinės viešbučių.

„Tai dar ne galutinis skaičius, visi masiškai jungiasi. Svarbiausias mūsų akcijos tikslas atkreipti Vyriausybės dėmesį į turizmo problemas. Paslaugų eksportas Lietuvoje turi būti skatinamas taip, kaip jis yra skatinamas visoje Europoje, kur mokesčiai, pirmiausia PVM, šiai ūkio šakai yra mažinami, o ne didinami”, – sako Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos (LVRA) prezidentė.

Jei Vyriausybės dėmesio atkreipti įspėjamosiomis akcijomis nepavyktų, Lietuvos viešbučiai, restoranai ir turizmo kompanijos planuoja visuotinę protesto akciją liepos 5-6 dienomis, kai Lietuva minės savo tūkstantmetį ir į Vilnių suvažiuos daug užsienio svečių.

„Situacija jau tokia bloga, kad šią akciją darome iš nevilties“, - sakė LVRA prezidentė. Anot jos, visiškai uždaryti viešbučių ir restoranų liepą negalima, kad nenukentėtų atvykstantys karaliai ir kiti svečiai, be to, tikimasi, jog Vyriausybė iki to laiko sės prie derybų stalo. Jos nuomone, atvykstamąjį turizmą reikia traktuoti kaip eksportą, tačiau Vyriausybė dėl jo skatinimo „nieko nepadarė“.

„Suprantame, kad tai nėra pats geriausias laikas kalbėti apie problemas, tačiau jei mes neprabilsime šiandien, didelei daliai mūsų ateities paprasčiausiai nebus. Bankrotas gresia šimtams bendrovių, o nedarbas tūkstančiams šiame versle dirbančių žmonių“, – sako E.Šiškauskienė. 

Lietuvos viešbučių ir restoranų asociacijos informacija
Nuotraukos: corbis.com