Vanduo gali virsti alkoholiu

Vanduo gali virsti alkoholiu

Pasirodo, kad biblijos pranašystė, kai vanduo virsta vynu, gali būti realiai įgyvendinta jau šiame amžiuje. „Neseniai japonų mokslininkai išrado naują katalizatorių Pt/TiO2“, – praneša „Chemical Comminications“.

Dažniausiai, atliekant cheminės sintezės procesus, prireikia daug energijos išteklių, o taip pat tenka naudoti pavojingas medžiagas, pavyzdžiui, oksidatorius. Dėl šios priežasties viso pasaulio mokslininkai intensyviai dirba, bandydami atrasti naujus metodus įvairiems chemikalams, taip pat ir fenoliui, arba alkoholiui, gaminti.

Japonijos mokslininkų grupė, kurie bendradarbiauja su Nagoja universiteto profesoriumi Tadashi Hattoria, išrado patobulintą bei ekologiškesnį fenolių ir jų junginių katalizatorių. Kaip katalizatorius, kuris pagreitina benzeno virtimą į fenolį, naudojamas platina praturtintas titano dvideginis, o kad reakcija įvyktų, būtinas vien vanduo, kuris yra deguonies šaltinis, o taip pat ir šviesos, kurios bangų ilgis turi būti atitinkamas. Reakcijos šalutinis projektas – vandenilis, kuris gali būti naudojamas kaip kuras kitų reakcijų metu.

Pasak mokslininkų, šis naujas metodas yra vienas palankiausių ir tausojančių aplinką, kadangi reakcija vyksta kambario temperatūroje, esant normaliam atmosferos slėgiui, taip pat nereikia naudoti pavojingų reagentų. Šis metodas labai efektyvus: jis leidžia gauti tik tas substancijas, kurias norime, ir tai beveik absoliučiai gryname pavidale. Procesą galima valdyti keičiant šviesos bangų ilgį, aktyvuojantį katalizatorių: tokiu būdu galima gauti įvairius galutinius reakcijos produktus. Mokslininkai tikina, kad, prieš pritaikant šį metodą chemijos pramonėje, reikia jį nuodugniau ištirti, patikrinti bei patobulinti.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotrauka: www.kxcad.net
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną