Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Užupyje atidaroma nauja galerija-klubas „Stopkė“ (Vilnius)

2009-05-30
Paskelbk savo straipsnį

Iš Marselio (Prancūzija) šilumos, kur gyveno ir mokėsi beveik 7 metus, menininkas Darius Laumenis jau kuris laikas yra grįžęs į Lietuvą, apsistojęs ir intensyviai dirba, kaip visada, Užupyje. Užupyje jo širdis, menininkas čia realizuoja daugelį savo idėjų, kūrybinių minčių (www.laumenis.com).

Šiandien Darius Laumenis kviečia į savo naujos galerijos-klubo STOPKĖ atidarymą. Intensyviai ties šiuo tikslu dirbęs metus laiko ir asmenines lėšas investavęs į istorines “Užupio meno inkubatoriaus” garažo patalpas, pavertė jas subtilių spalvų ir teigiamos energijos kupina erdve. Vieta, kur, kaip pasakoja pats Darius, būtų malonu kurti ir dirbti dienomis, o vakaro metu kviesti diskusijoms kūrybingus žmones, mėgautis užsukusiųjų draugija, žiūrėti filmus, klausytis gyvos muzikos ir diskutuoti prie žvakių šviesos.

Galerijos - klubo pavadinimo pirminė idėja Dariui kilo iš netipiško šiai dienai, tačiau labai įprasto ir žinomo ankstesnei kartai, reiškinio, kai parduotuvės ir gastronomai dirbdavo iki 20 val., o vėlesniu metu prekių būdavo galima įsigyti tik “neoficialiuose” taškuose. Ta konspiracinė gaidelė ir buvo viena iš smagiausių pusių, kuri leido su šypsena interpretuoti šių dienų kontekstą senąja potekste. O tiesioginė žodžio reikšmė “stikliukas” – menininkams yra gana gerai pažįstama, nes daug smagių kūrybinių sumanymų ar diskusijų gimsta draugų rate pakeliant tostą už idėjas, į sveikatą ar pokštą...

Pagrindinis STOPKĖS tikslas per šį vasaros sezoną - sukurti jaunimo pamėgtą erdvę, kurioje ne tik būtų gera ateiti pasiklausyti muzikos ar pažiūrėti parodos, bet ir aktyviai rengti koncertus, eksponuoti savo darbus, organizuoti teminius ir talentų vakarus. Šalia profesionalių menininkų kūrinių bus galima aptikti ir originalių jaunųjų menininkų „perliukų“. Erdvių jauniems žmonėms, kurie dar neturi daug kūrybinės patirties ar finansinių galimybių Vilniuje niekada nebus perdaug.

„Čia taip pat savo jėgas ir galimybes galės išbandyti visi norintys muzikuoti, - pasakoja Darius.
Man svarbu, kad erdvė, kurią sukūriau visada būtų pilna žmonių, jiems būtų malonu čia lankytis, kurti, dirbti, dalyvauti rengiamuose vakaruose. Užupis pilnas geros, kūrybingos dvasios, ypač Užupio meno inkubatoriaus patalpos. Esame atviri jauniems žmonėms - norime pritraukti kūrybingus, geranoriškus jaunus kūrėjus”.

Darbo dienomis nuo 10 iki 17 val. STOPKĖ gyvuos kaip atvira menininko dirbtuv ė, edukacinių užsiėmimų laboratorija. Susirinkusieji (suaugusiųjų, paauglių ir vaikų grupės) turės galimybę dirbti su menininkais, i šmokti tapyti, pasidaryti suvenyrą ar surengti savo parodą. Užklydę turistai galės stebėti menininko darbą, įsigyti patikusių kūrinių ir išgerti arbatos, kavos, paskanauti namų gamybos pyrago!

Savaitgali ais nuo 19 iki 23 val. - gyvos muzikos vakarai, kvie čiami DJ, organizuojamos kino klasikos, naujo kino peržiūros ant lauko ekrano, diskusijų vakarai prie vyno taures ir barbeques .

Šį šeštadienį, gegužės 30 dieną, STOPKĖS atidarymas sutampa su Užupio vasaros atidarymo švente. Nuo 17 val. susirinkusius pasitiks pats STOPKĖS šeimininkas Darius Laumenis, trumpai papasakos apie šios galerijos-klubo gimimo idėją, girdėsite XVII a. skliautų ir rūsių prikėlimo dienos šviesai istoriją, perpasakojamą fotografijomis. Ramios gamtos Vilniaus centre apsuptyje, ant Vilnelės pakrantės vakarą pradės DJ Mazzor (Dreamcather) chillout muzikos popietė, vakarėjant gyvai išgirsite jaunų muzikantų grupes Tempo de Luna (funk/jazzrock), Insomnia (art rock), Garbanotas bosistas (rock), State of ruins (hardrock/metal), Migle (funk/jazzrock), Provokacija (hardrock), Cube (hardrock), Susa Vaya (reggae), Cinnamon (funk/jazzrock). Sutemus bus demonstruojamos video projekcijos, kurias apgaubs lounge muzikos garsai.

Programa

Klubo informacija bei nuotraukos
Meniu.lt informacija