Uždrausta realizuoti pikantiškus traškučius

Uždrausta realizuoti pikantiškus traškučius

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad rinkoje uždrausta realizuoti žemės riešutus pikantiško skonio apvalkale (luobelėje) iš Kinijos dėl nustatyto per didelio melamino kiekio.

Vasario 19 d. buvo gautas skubus pranešimas bendra Europos Sąjungos skubių informacinių pranešimų apie nesaugius maisto produktus sistema (RASFF) dėl nesaugių kiniškų žemės riešutų pikantiško skonio apvalkale (luobelėje). UAB „Arimex“ (Kirtimų g. 49, Vilnius) 1990 kg šio produkto į Lietuvą įvežė iš Olandijos. Produkte nustatytas per didelis melamino kiekis – 13 mg/kg, kai Europos Komisijos sprendimo specialiuose reikalavimuose nustatytas melamino kiekis yra ne didesnis kaip 2,5 mg/kg.

Vilniaus miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba operatyviai patikrino UAB „Arimex“ ir nustatė, kad įvežta 1990 kg žemės riešutų pikantiško skonio apvalkale (luobelėje), sandėlyje rasta 1600 kg.

UAB „Arimex“ uždrausta tiekti rinkai 1600 kg produkcijos ir nurodyta ją saugiai sunaikinti, o išplatintą produkciją nedelsiant surinkti.

„Visos Bendrijos šalys pagal minėtą sprendimą turi atlikti visų Kinijos kilmės arba iš Kinijos siunčiamų amonio bikarbonato, skirto maistui ir pašarams, bei pašarų ir maisto, kurių sudėtyje yra pieno, pieno produktų, sojos arba sojos produktų, siuntų dokumentų, tapatybės ir fizikinius patikrinimus, įskaitant laboratorinius tyrimus. Europos Sąjungoje Kinija yra įtraukta į rizikingų šalių, teikiančių rinkai produkciją, sąrašą“, – aiškino Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus pavaduotojas Zenonas Stanevičius. 

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, vykdydama griežtą Europos Komisijos sprendimą, 2008 ir šiais metais atliko rizikingų maisto produktų, kuriuose gali būti melamino, laboratorinius tyrimus. Tačiau melamino kiekis neviršijo didžiausios leistinos normos.

Melaminas – cheminė medžiaga, naudojama trąšų, plastikinių ir ugniai slopinti skirtų priemonių gamyboje, ir jokiu būdu netinka maisto pramonei. Jis naudojamas poliuretano gamybai. Anot specialistų, mūsų organizme besikaupiantis melaminas gali sukelti inkstų, kraujotakos ligas, virškinimo sutrikimus, opas ir alergiją.

VMVT informacija
Nuotrauka: corbis.com

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną