Uždrausta prekiauti nesaugiomis turkiškomis vynuogėmis

Uždrausta prekiauti nesaugiomis turkiškomis vynuogėmis
Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad Lietuvos rinkoje uždrausta realizuoti 19 tonų vynuogių, kuriose pesticidų kiekiai viršijo nustatytus leistinus. Siunta buvo atvežta iš Turkijos ir išplatinta UAB „Maxima“ prekybos centruose.

Vilniaus miesto valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos pareigūnai, vykdydami importuojamų iš trečiųjų šalių maisto produktų kontrolę, atrinko UAB „Jotagris“ importuotų turkiškų vynuogių siuntos mėginius dėl pesticidų likučių nustatymo.

Atlikus tyrimus Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto laboratorijoje, nustatyta, kad pesticido metoksichloro kiekis keturis kartus viršijo leistiną normą. Nustatytas šio pesticido kiekis – 0,04 mg/kg, kai Europos Komisijos reglamente (EB) Nr. 149/2008 nurodytas didžiausias leistinas šios cheminės medžiagos kiekis vynuogėse – 0,01 mg/kg.

Vilniaus miesto valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė nesaugias vynuoges realizuoti ir nurodė nedelsiant surinkti iš rinkos šios partijos produkciją ir saugiai ją sunaikinti arba grąžinti tiekėjui.

Apie nesaugių turkiškų vynuogių siuntą Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pranešė Europos Komisijai Skubiųjų pranešimų apie nesaugius maisto produktus ir pašarus sistema RASFF.

Pesticidai – natūralios ar chemiškai susintetintos medžiagos, skirtos kovai su kenkėjais, parazitais ir piktžolėmis. Pesticidai padeda saugoti augalus nuo užkrato ir gerinti derlių, tačiau didesni jų kiekiai maisto produktuose gali pakenkti žmonių sveikatai.

VMVT informacija
Stock.xchng nuotr.

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną