Ukrainietės miršta nuo anoreksijos

Ukrainietės miršta nuo anoreksijos

Charkove, Ukrainoje, neseniai įvyko vienas tragiškiausių pastarojo meto įvykių. Po griežtos bado dietos mirė 30 metų moteris.

Kodėl moteris nusprendė liesėti tokiu būdu, o nesirinko, pavyzdžiui, sporto salės, niekas pasakyti negali. Pasak gydytojų, ji badavo apie dešimt mėnesių. Kuomet ją vežė į reanimaciją, ji tesvėrė 40 kilogramų. Išgelbėti moters gyvybės gydytojams nepavyko. Specialistai šį siaubingą įvykį vadina ryškiausiu anoreksijos, psichologinio susirgimo, pavyzdžiu. Moterys, trokšdamos būti grakščios, laikosi griežtų dietų tol, kol tai jas pražudo.

Neseniai Charkovo apskrityje Čugujevo gyventoja, 23 metų Irina Jeremina, mirė tesverdama 32 kilogramus. Mergina buvo protinga, ryžtinga, gerai mokėsi, tačiau labai pergyveno dėl to, jog yra stambesnė už savo bendraamžius (būdama 164 cm ūgio svėrė 99 kilogramus). Kartą apsinuodijusi eklerais ir dėl to sulysusi keliais kilogramais suprato, jog viskas jos rankose. Prieš tai Irina niekada nesiskundė apetitu, ypač mėgo saldumynus. Praėjusių metų gegužės mėnesį, rašydama diplominį darbą, patyrė rimtą stresą, tačiau su viskuo susidorojo ir gavo „raudoną“ magistro diplomą. Birželį namiškiai pastebėjo, jog mergina prarado gyvenimo džiaugsmą ir labai pasikeitė, todėl paskambino pažįstamai dietologei. Gydytoja merginą galėjo apžiūrėti tik rugpjūčio mėnesį.

„Kai pamačiau Iriną, ji svėrė apytiksliai 40 kilogramų, tačiau ant svarstyklių lipti atsisakė. Atsisakė ir apžiūros. Mergina teisinosi, jog labai sulyso dėl patirto streso“, – pasakojo dietologė.

„Irinai buvo skirta sumažėjusio svorio dieta, taip pat buvo sekamas jos mitybos balansas. Mergina skambindavo ir konsultuodavosi su dietologe. Ji visą laiką buvo alkana, tačiau valgė ne tai ir ne tiek, kiek jai buvo skirta. Situacija negerėjo. Antrojo vizito metu dietologė įtarė, kad Irinai nervinė anoreksija. Buvo pasiūlyta atlikti tyrimus, tačiau ji vėl atsisakė. Rugpjūčio 22 d. ji netikėtai nugriuvo ir nebesugebėjo atsikelti. Mergina buvo silpna, kalbėjo nerišliai. Paskambinome ją prižiūrėjusiai dietologei, siūlėme net sumokėti už taksi, kad tik atvažiuotų, tačiau ji atsisakė. Rugpjūčio 29 d. Irina buvo panaši į lavoną. Dietologė atsakė nežinanti, kas jai yra, todėl pasiūlė iškviesti greitąją. Iriną paguldė į terapijos skyrių, tačiau būklė buvo tokia sunki, kad skubiai teko perkelti į reanimaciją“, – pasakojo sesuo.

Pasak Irinos sesers, merginai buvo nustatytas organizmo ląstelių apmirimas, prasidėjo plaučių uždegimas ir smegenų tinimas. Giminaičiai sužinojo, kad merginai kacheksija (visiškas organizmo išsekimas) ir intoksikacija (apsinuodijimas, įvykęs dėl inkstų veiklos sutrikimo). Rugsėjo 10 d. Irina mirė. Namiškiai kaltina tiek save, kad laiku nepastebėjo ir nesiėmė priemonių, tiek merginą stebėjusią dietologę. „Aš norėjau padėti, tačiau mergina atsisakė atlikti tyrimus, nesisvėrė ir gudravo maitindamasi savavališkai“, – kalbėjo dietologė.

Atpažinti sergančius nervine anoreksija nėra sudėtinga. Jie itin liesi, alpsta, po akimis – ratilai. Dažnai tokios merginos yra tvirto charakterio, protingos, puikiai mokosi. Tačiau į bendraamžių kritiką reaguoja labai jautriai, ypač kai kalbama apie figūrą.

Vyresniems nei 20 metų asmenims mirtingumas nuo anoreksijos išauga iki 20 %, nes lėtinė ligos forma sukelia somatines komplikacijas. Pacientai, sergantys lengvesne anoreksijos forma ir besigydantys ambulatoriškai, jaučiasi geriau nei sergantieji lėtine anoreksijos forma. Sergantysis anoreksija badauja. Pacientas neigia, kad normaliam kūno funkcionavimui reikia bent pagrindinių maisto medžiagų. Organizmo funkcionavimas sulėtėja, nes taip taupoma energija. Ekspertai įrodė, jog kuo anksčiau pradedama gydyti nuo anoreksijos, tuo geresni būna gydymo rezultatai.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: http://obozrevatel.com
Nuotrauka: http://obozrevatel.com, corbis.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną