TV kulinarinių šou vedėjai nesilaiko elementarių higienos normų reikalavimų

TV kulinarinių šou vedėjai nesilaiko elementarių higienos normų reikalavimų

Pasaulyje gana populiarios interaktyvios kulinarinės TV laidos. Jų metu galima sužinoti ne tik gerų receptų, bet ir maisto gamybos paslapčių, tačiau ne viską, kas yra rodoma, vertėtų kartoti...

Edinburgo mieste, Didžiojoje Britanijoje, neseniai vykusios Britų medicinos asociacijos konferencijos metu, daktarė Layla Jader skaitė pranešimą, kuriame pabrėžė, kad kai kurių populiarių kulinarinių TV laidų metu virtuvės šefai nesivadovauja elementariais higienos normos reikalavimais. Layla minėjo, kad laidose naudojamos daržovės dažnai net neplaunamos prieš jas supjaustant salotoms, taip pat žalia mėsa turi sąlyti su kitais produktais, todėl didėja apsinuodijimo maistu tikimybė.

Pirmiausia Layla paminėjo tokias laidas kaip BBC „Ready Steady Cook“ bei „Celebrity MasterChef“, taip pat pridūrė, kad nusižengia ne pavienės laidos – kalta visa rinka. Šis pranešima buvo tik ledkalnio viršūnė – Layla suabejojo visos higienos sistemos normų reikalavimais bei jų griežtumu: „Užtenka pasižiūrėti į viešuosius tualetus – jie ne tik pratai valomi, dauguma žmonių net nesiplauna rankų. Tokiu būdu lengvai plinta bakterijos – nuo salmoneliozės iki E-coli.“

Layla teigė, kad vertėtų priminti žmonėms apie paprastą higieną, pavyzdžiui, surengiant nacionalinę kampaniją arba įpareigojant atsakingas valstybės inspekcijas tikrinti tualetus, kuriais naudojasi virtuvės darbuotojai. Layla Jader labiausiai pasipiktino televizijos kulinariniais šou, kurių metu neplautos daržovės išimamos tiesiai iš maišelio, ir iš karto supjaustomos, o apdorojant mėsą nėra laikomasi higienos reikalavimų. Tokiu būdu į kitus produktus gali pakliūti bakterijų, kurios gali sukelti apsinuodijimą maistu. Moteris teigė, kad jeigu virtuvės šefai nespėja nusiplauti daržovių ar atlikti kitų būtinų higienos standartų reikalavimų, jie turėtų žiūrovus perspėti, kad pastarieji nekartotų tokių veiksmų. Layla pabrėžė, kad toks virtuvės šefų elgesys neatsakingas.

„Ready Steady Cook“ viešųjų ryšių atstovas į tokį akibrokštą atsakė, kad laida vadovaujasi ypač aukštais higienos standartų reikalavimais. Tuo tarpu „Celebrity Masterchef“ atstovas pridūrė, kad prieš tai, kai dalyviams leidžiama gaminti, specialistas juos glaustai supažindina su higienos standartais, be to, laidos filmavimo metu stebima, ar virtuvės šefai laikosi higienos standartų, nes rūpinamasi kiekvieno žmogaus, kuris dalyvauja laidoje, sveikata.

Parengė Elena Germanovič
Šaltinis: BBC News
Nuotraukos: www.flickr.com; http://boblowe1.com;
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną