Tropiniai kirstukai – didžiausi girtuoklėliai

Tropiniai kirstukai – didžiausi girtuoklėliai

Visokių įdomybių pasitaiko net ir gyvūnų pasaulyje. Visai neseniai mokslininkai išsiaiškino, jog tropinis kirstukas – plunksnuotauodegis padarėlis didelėmis nekaltomis akelėmis – vienu metu gali išgerti daugiau nei žmogus.

Medžiuose gyvenantis gyvūnas ne šiaip sau svaiginasi. Jis visuomet laukia, kada sutems, tuomet lipa į bertamo palmes ir geria jų fermentuotą žiedų nektarą, kuriame randama beveik 3,8 % alkoholio. Šių palmių žieduose yra mielių, dėl kurių ir fermentuojasi nektaras. Svarbiausia, jog kaskart saldaus svaiginančio nektaro kirstukai išgeria beveik „9 taures“, tačiau, pasak mokslininkų, praktiškai neapsvaigsta.

Kirstukų plaukų struktūrą analizuojantis Frankas Wiensas iš Bairoito (Vokietija) miesto universiteto teigia, jog lyginant kūno masės (kirtukų svoris – 47 g) bei išgerto alkoholio kiekį žmogaus atveju toks išgertas kiekis galėtų sukelti labai liūdnas pasekmes. Tad kodėl mažasis gyvūnėlis neturi sveikatos problemų?

Pasak mokslininko, manoma, kad kirstukai sunkių sveikatos sutrikimų išvengia tik dėl to, kad jų medžiagų apykaita yra labai sparti, t. y. alkoholis iš organizmo pasišalina labai greitai. Nors mokslininkai savo turimų tyrimų rezultatus pateikė Nacionalinei mokslų bibliotekai, jie ir toliau žada tyrinėti šį reiškinį. Kadangi šie gyvūnėliai panašūs ir į žmogaus protėvius, mokslininkai tiki, kad šis tyrimas galėtų padėti atskleisti daugybę paslapčių apie žmonių potraukį alkoholiui.

Plunksnauodegiai medžių kirstukai laikomi artimiausiais bendrųjų primatų protėvių, kurie gyveno prieš 55 mln. metų, giminaičiais. Ar pasibaigus tyrimams ir viskam paaiškėjus kas nors pasikeis žmonių gyvenime, sunku pasakyti, tačiau kirstukai tikrai neatsisakys savo mėgstamo nektaro.

Pagal BBCRussian.com parengė Jolanta Bagurskienė
Nuotrauka: http://pro.corbis.com
Video – mokslininkų užfiksuotas kirstukas ( < EM>http://www.telegraph.co.uk/earth/main.jhtml?view=DETAILS&grid=&xml=/earth/2008/07/28/scishrew128.xml )
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną