Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Tokijus – rojus viskio mėgėjams (pasaulyje)

2010-04-13
Paskelbk savo straipsnį

Pastaraisiais metais japonų gaminami viskiai laimi ne vieną apdovanojimą, jie pelnė tarptautinį pripažinimą. Japonijos sostinėje gyvena virš 12 milijonų žmonių arba apie dešimtadalis šalis gyventojų. Tai didžiulis didmiestis, kuriame viskio mėgėjai gali atrasti ne vieną įdomų barą...

Chris Bunting tikina, kad nors Edinburge ir Londone esantys puikūs barai, kurie siūlo svečiams gerų viskių nublanksta prieš Tokijaus viskio kultūrą, kuri pakelia kartalę į aukštesnį lygį. Čia viskio mėgėjai gali rinktis iš daugybės mažų barų, siūlančių tūkstančius pačių geriausių viskių. Netrukus pasirodys Chris Bunting knyga „Drinking Japan“.

Japonai mėgsta ragauti škotišką viskį, amerikietišką burboną, didėja paklausa ir vidinėje rinkoje gaminamas viskiui. Tokijuje kiekvienas gali pasirinkti barą pagal savo skonį. Vieni įsikūrę rūsyje, kur karaliauja maloni prietema, leidžia viskio mėgėjams atsipalaiduoti neformalioje atmosferoje. Kiti įrengti moderniai, o juose besirenkanti publika – solidi, tai tikri viskio ekspertai. Europietišku stiliumi įrengtų viskio rasite ir garsiausiuose miesto viešbučiuose.

Shot Bar Zoetrope barą įkūrė Atsushi Horigami, palikęs pelningą darbą video žaidimų rinkoje, nusprendė įkurti barą, kuriame derina dvi pramogas: viskį ir amerikietišką kiną. Baras esantis Shinjuku rajone leidžia pailsėti nuo miesto šurmulio. Bare siūloma ragauti retesnių viskių ir mėgautis filmais su Čaplinu ir Harold Lloyd ir kitais senais aktoriais.

Apsilankiusieji „The Helmsdale“ bare pasijunta tarsi nusikėlę trumpam į Škotiją. Languoti tapetai, škotiško futbolo trasliacijos ir žinoma, škotikšas viskis. Šio baro savininkas, Masaki Murasawa, aplankė apie 50 viskio daryklų Škotijoje ir gali rekomenduoti svečiams įvairius gėrimus, tarp jų 40 metų išlaikytas Highland Park viskis.

Kitos knygos „Japanese Whisky“ autorius Ulf Buxrud teigia, kad idealiame bare svečią turėtų pasitikti namų atmosfera, kurioje jis pajustų šiek tiek apsupties. Tuo tarpu David Kroll, tauriųjų gėrimų importuotojas, tikina, kad sėkmingo verslo paslaptis Tokijuje yra entuziastingas savininkas, kuris formuotų nuolatinių svečių ratą, pasikliautų ekspertų nuomone ir neatsiliktų nuo rinkos naujovių.

Elena Germanovič
Šaltinis: bloomberg.com; guardian.co.uk
Nuotrauka: Corbis.com
Meniu.lt informacija
2010 04 13