Tėvai nepastebi, jog jų vaikai nutukę

Tėvai nepastebi, jog jų vaikai nutukę

Australijoje neseniai atliktas tyrimas parodė, jog beveik pusė tėvų nepastebi, kad jų vaikai turi antsvorio problemų. Ištyrus 2100 šeimų paaiškėjo, jog nutukimo atveju net 49 procentai tėvų linkę nepastebėti atžalos problemų ir mano, kad vaikas yra visiškai sveikas.

Apie vaikų nutukimą diskutuojama jau seniai, tačiau kaip žinia užkirsti jam kelią pirmiausia turi tėvai. Jei pastarieji nepastebi, jog jų atžala sveria per daug, ateityje tai gali lemti ne tik atitinkamą išvaizdą, bet ir sveikatos problemas. Prieš metus mokslininkai nustatė, jog Australijoje koreliacija tarp nutukimo, kai asmuo buvo dar vaiku ir tada, kai jis jau yra suaugęs žmogus, moteriškos lyties atveju sudaro 12,6 procentų, o vyriškosios – tik 6,4 procentus.

Dauguma gydytojų pripažįsta, jog pirmiausia atžalų svoriu turėtų susirūpinti tėvai. Jeigu jie abejoja ir nesugeba įvertinti savo vaiko svorio – ar jis turi antsvorio ar ne, vertėtų kreiptis į specialistą. Tais pačiais principais vertėtų vadovautis, jei įtariate, jog vaikas sveria per mažai – net 43 procentai Australijos tėvų to nepastebi.

Vienas gydytojas komentavo: „Dažnai tenka stebėti vaizdą, kai nutukusį vaiką lydi nutukę tėvai. Jeigu jie patys nesugeba atžaloms diegti sveikos mitybos įpročių, nesuvokia ir to, kad vaikas yra nutukęs. Jiems tai yra normalu.“

Jeigu vienoje klasėje dauguma vaikų turi antsvorio – normalus kūno svoris padidėja, t. y. bendraamžių aplinkoje vaikai beveik neišsiskiria ir dėl to nejaučia diskomforto. Deja, kova su antsvoriu gali privesti ir prie kraštutinumų: JAV penki procentai vaikų sveria per mažai ir kenčia nuo valgymo sutrikimų. Tokia diagnozė nustatoma vos 7-8 metų vaikams. Kaip matome, yra daug niuansų, tačiau specialistai pataria stebėti savo atžalos svorį ir mitybos įpročius atidžiau, o jei kyla įtarimų, kreiptis į gydytojus.

Elena Germanovič
Šaltinis: sciencealert.com.au; babble.com
Nuotrauka: www.wordpress.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną