Švieži ekologiški vaisiai pardavimų automatuose (svetur)

Švieži ekologiški vaisiai pardavimų automatuose (svetur)

Nuo šiol šviežių vaisių lengvai gali gauti kiekvienas norintis. Italijos Lazio regione (į regioną įeina ir sostinė Roma) buvo įdiegti pardavimo automatai, kurie gali būti papildomi ekologiškais bananais, obuoliais, kriaušėmis ir apelsinais. Vieno ekologiško vaisiaus kaina – nuo pusės iki vieno euro.

Pasak Lazio Regioninės žemės ūkio tarybos narės Danielos Valentini, šis poelgis dar kartą įrodė, kad dėmesys sveikai ir teisingai mitybai nuolat auga. Specialistė žada, kad artimiausiu metu atsiras dar daugiau tokių pardavimo automatų mokyklose, ligoninėse bei kitose viešose institucijose.

Kol kas regione pastatyti tik 6 tokie automatai (universitetuose ir technikos institutuose) ir yra prieinami maždaug 10 000 vartotojų. Jau greitai tokiais aparatais galės naudotis dar apie 30 000 vartotojų – žadama juos pastatyti paštuose, vietinės valdžios atstovybėse ir ligoninėse visame Romos mieste.

Lazio regione 10 proc. (70 000 ha) viso žemės ūkiui skirto ploto naudojama ekologiškiems produktams auginti. Šiame regione yra daugiau nei 2700 ekologiško maisto augintojų – toks skaičius regionui užtikrina 5 vietą pagal ekologiškų produktų auginimą visoje Italijoje. Čia taip pat suvartojama daugiausia ekologiškų produktų visos Italijos mastu.
 
Pagal „Winenews.it“ parengė Jolita Vitkauskaitė
Leidinio „Ozonas“ informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną