„Šventiniai“ kilogramai

„Šventiniai“ kilogramai

Praėjus šventėms pastebėjote, kad atsirado vienas kitas nereikalingas kilogramas? JAV mokslininkai perspėja, kad juos vertėtų numesti kuo greičiau net ir tiems, kurie turi nedidelį antsvorį.

Pasirodo, net menkas antsvoris gali sukelti širdies nepakankamumą, t. y. širdis nebepajėgia tinkamai aprūpinti deguonimi ir maisto medžiagomis viso organo. Vienoje Bostone klinikoje buvo ištirtas net 21 tūkst. vyrų. Apibendrinti net 20 metų tyrimų duomenys. Gydytojai paskaičiavo, kad per 20 metų vyrams, kurių ūgis yra 1,75 m o antsvoris – 3,2 kg, širdies nepakankamumo rizika padidėjo 11 procentų.

Vidutinis tiriamųjų amžius buvo 53 metai. Tyrimo metu net 1,1 tūkst. pacientų susirgo minėta liga. Gydytojai tikino, kad rizika susirgti širdies nepakankamumu stipriosios lyties atstovams, kurie yra nutukę, per paskutinius 20 metų padidėjo trigubai, o vyrams, kurie kovoja su antsvoriu, per pusę.

Daktaras Satishas Kenchaiahas, kuris dalyvavo tyrime, komentavo: „Liekni ir fiziškai aktyvūs vyrai patenka į mažiausios rizikos grupę, o nutukę ir fiziškai neaktyvūs – į didžiausios. Žmonės, kurie sportuoja vos 1–3 kartus per mėnesį, šią riziką sumažina net 18 procentų.“ Nuo šios ligos kasmet miršta 300 tūkstančių amerikiečių.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl
Nuotrauka: www.wordpress.com
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną