Šveicarijoje pagamintas didžiausias fondiu

Šveicarijoje pagamintas didžiausias fondiu

XVIII amžiuje Šveicarijoje išrastą sūrio fondiu ir dabar galima vadinti šios šalies vizitine kortele. Šiemet didžiausias tradicinis šveicariškas patiekalas iš lydyto sūrio buvo pagamintas nedideliame Moržo miestelyje, netoli Ženevos. Didžiuliame 1,8 metrų skersmens inde buvo išlydyta 1396,8 kilogramai Gruyère rūšies sūrio. Tada sūris išpilstytas į 950 mažyčių puodelių, į kuriuos mirkyti duonos gabalėlius galėjo daugiau nei trys tūkstančiai žmonių. Iš viso buvo suvartota 800 kilogramų duonos gaminių.

Akcijos organizatoriai pateikė oficialią paraišką užregistruoti šį įvykį Gineso rekordų knygoje. Prieš tai rekordas (1997 m.) taip pat priklausė šveicarams. Tuomet Nešatelio mieste (Neuchatel) buvo pagamintas 1270 kilogramų sveriantis fondiu. Tokio pobūdžio akcijos rengiamos labdaringais tikslais – visos gautos pajamos skiriamos vaikų internatams.

Sena legenda byloja...

Piemenukai, ganydami avis, turėdavo tik duonos gabalėlį, vyno ir sūrio. Ganymas užtrukdavo gan ilgai, vynas išsiduksėdavo, o duona ir sūris apdžiūdavo. Piemenukai norėdami pasišildyti į molinį katiliuką įpildavo vyno, įmesdavo sūrį su duona ir maišydavo. Susibūrę prie laužo mirkydavo duonos gabaliukus į sūrį. Taip ir atsirado pirmasis fondiu.

Raminta Skripkaitė
Šaltinis: www.vesti.ru
Nuotraukos: www.gurman66.ru; http://www.newsland.ru
Meniu.lt informacija

Paskelbk savo straipsnį

Rašyti komentarą

Pasiūlyk restoraną