Šioje svetainėje naudojami slapukai. Naudodamiesi svetaine sutinkate su slapukų naudojimu. Daugiau informacijos apie slapukus..

Supratau
+ Pasiūlyk restoraną
Restoranų naujienos

Sukurtas sintetinis hormonas, mažinantis svorį

2009-07-28
Paskelbk savo straipsnį

Antsvoris ar net keli nereikalingi kilogramai tiems, kurie rūpinasi savo figūra kelia nepatogumų. Atrodo, kad jau gana greitai nereikės prakaituoti sporto salėje ar varginti savęs dietomis. Amerikiečių mokslininkai iš Indianos valstijos atrado naujus vaistus, kurių pagalba gali sumažėti svoris.

Buvo atliktas tyrimas su pelėmis. Savaitę naudojant preparatą, riebalų kiekis sumažėjo 42 procentais. Per mėnesį graužikų svoris sumažėjo trečdaliu, tuo tarpu riebalų audinio – 63 procentais. Mokslininkų komanda per kitus penkis metus ruošiasi į rinką pristatyti naują vaistų rūšį, kurių pagalba bus galima sumažinti nereikalingų kilogramų skaičių. Tai nauja prošvaistė, kuri gali padėti išspręsti šią ekonominę bei sveikatos problemą.

Naujo preparato pagrindas – sintetinis hormonas, kuris gyvame organizme reguliuoja gliukozės įsisavinimą. Tyrimo autorius, profesorius Richard'as DiMarchi teigė, kad jo ir kolegų sukurtas sintetinis hormonas iššaukia kompleksinę organizmo reakciją, todėl stabiliai palaikomas natūralus svoris. Kol kas atliekami bandymai su gyvūnais, artimiausiu metu jose galės dalyvauti ir žmonės, savanoriai. Kompiuterinis modeliavimas parodė, kad žmogaus organizmas taipogi reaguotų į hormoną, o svoris pradėtų kristi.

Elena Germanovič
Šaltinis: onet.pl; telegraph.co.uk
Nuotrauka: corbis.com
Meniu.lt informacija